OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy łączą się z nami w sprawowaniu liturgii w te największe wydarzenia zbawcze naszej wiary w domu, w rodzinie, dając w ten sposób najlepsze świadectwo swojej wiary pozostałym członkom rodziny, zwłaszcza małym dzieciom. Ufamy, że również tak przeżywane święta wydadzą dobre owoce w ich dalszym życiu. 
  2. Dziękuję moim współbraciom – ojcom za pełnione dyżury w konfesjonale w czasie całego Wielkiego Tygodnia, a zwłaszcza podczas Triduum Paschalnego.

– dziękuję bratu Rafałowi za czuwanie w tym trudnym czasie epidemii nad porządkiem w świątyni.

– dziękuję p. organiście, braciom klerykom za posługę liturgiczną podczas Triduum Paschalnego, 

– pragnę również gorąco i serdecznie podziękować wszystkim, którzy ofiarowali dary żywnościowe i pieniężne dla najuboższych z naszej parafii jako jałmużna wielkopostna. W duchu wdzięczności zapraszamy wszystkich darczyńców na Mszę św. dziękczynną w ich intencji oraz ich rodzin sprawowaną w Niedzielę Miłosierdzia (19.04) o godz. 10.30 w naszej bazylice. 

– dziękuję Redakcji biuletynu „Chorągiew Maryi” za przygotowanie świątecznego numeru, który możemy pobrać sobie ze strony internetowej parafii, jak również nabyć w formie papierowej w zakrystii.

– dziękuję bardzo serdecznie w imieniu swoim i całej wspólnoty klasztoru za podjęty apel Rady Parafialnej i Wasz dar serca złożony na konto parafialne i do skarbony w tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji, w jakiej przyszło nam żyć. W drugą niedzielę miesiąca składamy ofiary na prace wokół bazyliki. Już teraz dziękujemy Wam za doceniany ten trud i za wsparcie tych inwestycji oraz troskę o piękno naszego sanktuarium. Jeszcze raz wszystkim za wszystko składam serdeczne „Bóg zapłać”.

  1. W związku ze stanem epidemii w Polsce przypominamy, że władze państwowe przedłużyły do 19 kwietnia ograniczenia w wydarzeniach o charakterze religijnym. W kościołach nadal może przebywać maksymalnie 5 osób. W związku z tym pozostańmy w domu i uczestniczmy w nabożeństwach poprzez media. Przyjmijmy do naszych serc komunię duchową. Przez święta nie będzie dodatkowego rozdzielania Komunii św. poza Mszą św., aż do nowych rozporządzeń. Przypominamy, że została udzielona wszystkim diecezjanom dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej aż do odwołania. 
  2. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. w naszym sanktuarium według porządku niedzielnego. Nie będzie dodatkowej Mszy św. dla rolników o godz. 5.00 rano.
  3. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W przyszłą niedzielę (19.04) obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. 
  5. Dziś jeszcze 

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja – o godz. 17.30.

  1. Wszystkim wiernym parafianom i gościom z okazji świąt składamy najlepsze życzenia. W dobie koronawirusa i naszej izolacji przed światem, Jezus zmartwychwstaje i pomimo zamkniętych drzwi, może wejść do naszych domów i do naszego życia. Otwórzmy Mu nasze domy i nasze serca. „Odwagi! Ja jestem, nie bójcie się!” (Mt 14,27). Niech Zmartwychwstały Jezus będzie dla Was nadzieją na radosne i szczęśliwe życie przeżywane w bliskości z Nim. Przekażcie te życzenia od wszystkich redemptorystów tuchowskiego klasztoru do waszych domów, rodzin i przyjaciół. Szczęśliwych Świąt Paschalnych! Pozdrawiamy Was paschalnymi słowami: Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!