Z uwagi na pandemię koronawirusa zgodnie z Dekretem Biskupa wszystkie obrzędy Triduum Paschalnego zostaną odprawione bez udziału ludu, a jedynie z osobami życia konsekrowanego oraz ograniczoną do minimum asystą (wyłącznie spośród osób pełnoletnich), dbając o „szlachetną prostotę” celebracji.

W związku z niemożnością uczestniczenia w sposób fizyczny w bazylice podczas Triduum Paschalnego zapraszamy wiernych do łączenia się z nami w sprawowaniu liturgii poprzez media: radio, stronę internetową parafii i Facebook. Od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty poranna Liturgia Godzin będzie transmitowana z naszej świątyni przez Radio Maryja o godz. 7.00, zaś wieczorne liturgie, wyjątkowo o godz. 18.00 w Wielki Czwartek i Piątek, oraz Wigilię Paschalną o godz. 20.00, przez parafialne media internetowe – link: https://youtu.be/-dtOuMahnm0

Ze względu na wieczorne celebracje nie będzie modlitwy różańcowej o godz. 20.30. W obecnej sytuacji zapraszamy wiernych do takiej formy przeżywania Wielkiego Tygodnia i świąt. Niech nasze domy staną się szczególnymi domami modlitwy.

Duszpasterze