OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. 
  2. Zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach sprawowanych w tygodniu w naszym sanktuarium, szczególnie Nabożeństwie majowym, o godz. 18.00, jak również do łączności duchowej poprzez Internet.
  3. Przypominamy wiernym o stałej adoracji Najświętszego Sakramentu w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.00 aż do wieczornego nabożeństwa przy głównym ołtarzu oraz o spowiedzi, z której możemy skorzystać w kaplicy Matki Bożej Ocznej od godz. 6.00 do 12.00 i od 15.00 do 19.00.
  4. W tym tygodniu będziemy wspominać w liturgii:

– Św. Floriana, męczennika, patrona strażaków – w poniedziałek. 

– Święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów – w środę.

– I Czwartek miesiąca. Zapraszamy wiernych do szczególnej modlitwy o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

– Uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego patrona Polski i diecezji tarnowskiej oraz naszego kościoła – w piątek. 

  1. W przyszłą niedzielę (10.05): 

– Z racji drugiej niedzieli miesiąca – taca będzie przeznaczona na prace remontowe wokół bazyliki. Za wsparcie tych prac, duchowe i materialne, składamy Wam serdeczne Bóg zapłać.

– Nabożeństwo majowe o godz. 18.00.

  1. Spółka Komunalna „Dorzecze Białej” informuje, że w maju będzie odbierała popiół od mieszkańców prawobrzeżnej części Tuchowa. Najbliższy termin odbioru przypada na dzień 5 maja br. na ul. Tarnowskiej oraz dalszych ulicach. Harmonogram majowego wywozu popiołu umieszczony został w gablocie ogłoszeń.
  2. Na Niedzielę Dobrego Pasterza i rozpoczęty Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.