OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy piątą niedzielę wielkanocną. 
  2. Wszyscy zauważamy, że stopniowo są znoszone kolejne ograniczenia związane z panującą pandemią. Słyszymy, że od pewnego czasu w przekazie służb sanitarnych nie dominuje już hasło „zostań w domu”, lecz „zachowaj dystans”. Zatem spróbujmy skorzystać z możliwości uczestnictwa w Mszach świętych w naszej świątyni. Mamy piękny miesiąc maryjny. Dlatego zapraszamy Was do udziału w nabożeństwach o godz. 18.00 takich jak: Nabożeństwo majowe codziennie, czy Nieustanna Nowenna w środę. Oczywiście, nie jesteśmy w stanie przyjąć wszystkich w niedzielę, dlatego rozwiązaniem pośrednim jest uczestnictwo w nabożeństwach i Mszy św. w dni powszednie. Serdeczne więc zapraszamy Was do stopniowego powrotu do naszego sanktuarium.
  3. W dalszym ciągu przypominamy o stałej adoracji Najświętszego Sakramentu w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.00 aż do wieczornego nabożeństwa przy głównym ołtarzu oraz o możliwości spowiedzi, z której możemy skorzystać w kaplicy Matki Bożej Ocznej od godz. 6.00 do 12.00 i od 15.00 do 19.00.
  4. W tym tygodniu będziemy wspominać w liturgii:

– Święto św. Macieja Apostoła – w czwartek.

– Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski – w sobotę. Jest to dzień imienin biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża. Pamiętajmy w modlitwie osobistej i wspólnotowej o Pasterzu naszej diecezji.

  1. W przyszłą niedzielę (17.05): 

– Z racji trzeciej niedzieli miesiąca niestety nadal nie będzie dnia skupienia dla narzeczonych.

– Nabożeństwo majowe o godz. 18.00.

  1. Widzicie, że w ostatnim tygodniu zostały zamontowane bramy i ogrodzenie placu sanktuaryjnego. To wszystko jest bardzo piękne i zarazem kosztowne. Dziękujemy wszystkim za składane ofiary na tacę i na konto parafialne. Dziś w sposób szczególny, z racji II niedzieli miesiąca, ofiary te będą przeznaczone na dalsze prace remontowe wokół bazyliki. Za wsparcie tych prac składamy Wam serdeczne Bóg zapłać i również prosimy o dalszą pomoc.
  2. W trudnej sytuacji materialnej nas wszystkich zostaliśmy zmuszeni, aby nie zwalniać pracowników naszego klasztoru, ale zredukować ilość godzin pracy. Dziękujemy im za wyrozumiałość podjętych przez nas decyzji. Jednocześnie w ramach oszczędności niektóre prace podjęli ojcowie, bracia oraz klerycy, jak np. dyżur na furcie klasztornej, czy w kuchni.
  3. W minionym tygodniu zmarła Katarzyna Pustelnik, l. 92, mieszkanka DPS w Karwodrzy. Polećmy ja Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…
  4. Na rozpoczęty kolejny tydzień w zaufaniu Bogu na realizację naszych zadań przyjmijmy Boże błogosławieństwo.