OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. W ostatnim tygodniu maja zapraszamy do udziału w nabożeństwach o godz. 18.00, zaś od 1 czerwca rozpoczniemy codziennie nabożeństwo czerwcowe.
 3. Biskup Tarnowski w ostatnim Komunikacie gorąco dziękuje za każdą formę duchowego i materialnego wspierania parafii i diecezji. Wyraża szacunek i wdzięczność wobec pracowników Służby Zdrowia, osób życia konsekrowanego oraz wszystkich zaangażowanych w dzieła wolontariatu podejmowane na rzecz dotkniętych pandemią. Jest to świadectwem waszej chrześcijańskiej wiary i miłości a także pięknego człowieczeństwa. Biskup przypomina i zachęca Diecezjan do korzystania z sakramentu pokuty i przystępowania do Komunii św. wielkanocnej. Czas Komunii św. wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej włącznie, tj. 7 czerwca.
 4. Biskup Tarnowski odpowiadając na potrzeby duchowe wiernych, zarządził możliwość organizowania spotkań formacyjnych, kursów, katechez, rekolekcji przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich norm wynikających z ograniczeń wprowadzonych przez władze państwowe w związku ze stanem epidemii. W związku z tym informujemy, że wyjątkowo, w przyszłą niedzielę (31.05) zostanie przeprowadzony w bazylice Dzień Skupienia dla narzeczonych. O godz. 8.30 możliwość spowiedzi, o 9.00 Msza św., a po niej adoracja Najśw. Sakramentu i konferencje w sali parafialnej. Kolejny Dzień Skupienia odbędzie się, jak zawsze, w 3 niedzielę miesiąca. Informujemy także o spotkaniu narzeczonych w Poradni Rodzinnej, które rozpoczniemy w poniedziałek (1.06) o godz. 17.00.
 5. Kurs przedmałżeński zostaje wznowiony w parafii św. Jakuba w sobotę 30 maja o godz.19.00.
 6. W tym tygodniu będziemy przeżywać: 

– Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera – we wtorek. Jest to również Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o naszych żyjących i zmarłych mamach.

– Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy – w piątek. 

 1. Do chorych udamy się z posługą sakramentalną w ostatni piątek maja (29.05) od godz. 8.30. Informujemy, że również w czerwcu udamy się do chorych w ostatni piątek. Prosimy ich zgłosić w zakrystii.
 2. Z radością informujemy, że dwóch naszych braci diakonów przyjmie święcenia prezbiteratu. Brat Diakon Paweł Orzeł w najbliższą sobotę (30.05) o godz. 13.00 z rąk Ks. Bpa Leszka Leszkiewicza, zaś Brat Diakon Maksym Łabkow, z uwagi na stan epidemii, przyjmie święcenia 27 czerwca w Grodnie na Białorusi. Neoprezbiter Paweł Orzeł będzie dziękował za dar kapłaństwa w naszej bazylice w niedzielę 31 maja celebrując Mszę św. prymicyjną na sumie o godz. 10.30.
 3. Informujemy, że młodzież, która przygotowywała się do bierzmowania przyjmie ten sakrament w najbliższą sobotę z rąk Ks. Bpa Leszka Leszkiewicza w dwóch grupach o godz. 15.00 i 16.30 z zachowaniem wymaganych zaleceń sanitarnych. Próba dla tej młodzieży odbędzie się w piątek o godz. 14.00 i 16.00 zakończona spowiedzią. Rodziców oraz świadków bierzmowania prosimy, aby skorzystali z sakramentu pokuty i pojednania w najbliższym tygodniu.
 4. Z uwagi na przygotowanie kościoła na bierzmowanie i święcenia kapłańskie adoracja Najświętszego Sakramentu będzie miała miejsce w kaplicy adoracji.
 5. W naszej bazylice będzie miało miejsce czuwanie modlitewne rozpoczynające uroczysty akt zawierzenia Jezusowi przez Maryję w najbliższą sobotę (30.05) od godz. 21.00. Z racji ograniczonej liczby uczestników w czuwaniu wezmą udział osoby wcześniej zapisane. Czuwanie to będzie transmitowane przez Internet. 
 6. Organizatorzy „Majówki dla Matki” w innej formie niż zwykle liczą na naszą pomoc. Na potrzeby Stowarzyszenia „Nadzieja” oraz Caritasu można przelać datki na konta podane na stronie Domu Kultury.
 7. W przyszłą niedzielę (31.05) będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. 

– Z racji ostatniej niedzieli miesiąca Msza św. o godz. 7.30 w intencji następujących Róż: św. Cecylii, św. Faustyny i św. Łucji. Po Eucharystii nie będzie zmiany tajemnic Żywego Różańca. Róże różańcowe prosimy, aby w czerwcu modliły się w intencji papieskiej, aby wszyscy, którzy cierpią znaleźli drogi życia, dając się dotknąć Sercu Jezusa oraz o ustąpienie epidemii.

– Msza św. z udziałem ostatnich żyjących kombatantów i rodzin żołnierzy AK oraz poległych w obronie Ojczyzny o godz. 9.00.

– Ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 18.00.

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu złożyli swój dar serca na powstający Pomnik Dziecka Utraconego. Ofiary na ten cel prosimy składać na konto parafialne z dopiskiem w tytule: „Pomnik”, lub w kopercie na tacę.
 2. W minionym tygodniu zmarła Helena Kozioł, l. 80, mieszkanka DPS w Karwodrzy. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…
 3. Na rozpoczęty nowy tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.