OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejszą Niedzielą Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. 
 2. W związku z decyzją władz państwowych z dnia 27 maja o zniesieniu limitu uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach Biskup Tarnowski serdecznie zaprasza wszystkich do uczestnictwa w Mszach św. i nabożeństwach, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Ponadto z dniem 1 czerwca br. biskup odwołuje udzieloną wcześniej ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensę utrzymuje tylko dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura), oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem. Uwaga! Nadal obowiązuje w kościołach obowiązek zakrywania ust i nosa.
 3. W związku z zarządzeniem biskupa w niedziele nie będzie już dodatkowej Mszy św. o godz. 13.00 dla młodzieży. Od przyszłej niedzieli (7.06) zapraszamy młodzież na Mszę św. z ich udziałem o godz. 18.30. 
 4. Od przyszłej niedzieli wznawiamy katechezy o Eucharystii przed każdą Mszą św. niedzielną. Skorzystajmy z nich przychodząc 10 minut przed rozpoczęciem Mszy św. Będzie to z korzyścią dla nas, którzy przez 3 miesiące mieliśmy ograniczoną możliwość uczestniczenia w niej.
 5. W bieżącym roku przeżywamy jubileusz stulecia poświęcenia naszej Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. To dobra okazja, by rozpocząć od jutra (1.06) w naszej parafii odprawianie codziennie nabożeństwa czerwcowego o godz. 18.00 na wzór nabożeństwa majowego. Będziemy polecać młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania oraz prosić o ustanie epidemii. Zachęcamy wiernych do udziału w tym nabożeństwie, zaś po Mszy św. wieczornej wznawiamy codzienną modlitwę różańcową na dróżkach. Z tej racji nie będzie już modlitwy różańcowej transmitowanej o godz. 20.30 z bazyliki.
 6. Zapraszamy wiernych do rozważania Słowa Bożego pod kierunkiem duszpasterza w ramach Kręgu biblijnego we wtorek po Mszy św. wieczornej w sali Betania. 
 7. W tygodniu będziemy przeżywać:

– W poniedziałek – drugi dzień Zielonych Świąt, a zarazem Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w bazylice o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 oraz o 16.00 i 18.30. Jest to zarazem Dzień Dziecka. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich dzieciach, aby zawsze doświadczały mądrej miłości od swoich rodziców. 

– W czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to zarazem I Czwartek miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 oraz Mszę św. w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii, powołań kapłańskich i zakonnych oraz wspólnoty redemptorystów pracujących przy naszej parafii. 

I Piątek miesiąca. Zapraszamy na dodatkową Mszę św. o godz. 17.00. O godz. 16.30 możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania. 

I Sobotę miesiąca. Zapraszamy tradycyjnie na Nabożeństwo I Sobót, adorację od godz. 17.30, Mszę św. i różaniec na dróżkach różańcowych z figurą Matki Bożej Fatimskiej i z udziałem sanktuaryjnej orkiestry dętej. Róże różańcowe prosimy o zadbanie o ładny wygląd stacji różańcowych. 

 1. W przyszłą niedzielę (7.06) będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Świętej, która kończy czas Komunii świętej wielkanocnej. Przypominamy tym, którzy jeszcze nie skorzystali z sakramentu pokuty i pojednania, aby to uczynili w najbliższym tygodniu. To „Ostatni dzwonek”, by powrócić do życia sakramentalnego. Ze spowiedzi możemy skorzystać w kaplicy Matki Bożej Ocznej codziennie od godz. 6.00 do 12.00 i od 15.00 do 19.00.
 2. Trwają zapisy do Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu przy naszym sanktuarium. Uroczyste przyjęcie do straży nastąpi w niedzielę 14 czerwca podczas Mszy św. o godz. 10.30. Zapisy w zakrystii.
 3. W zakrystii do nabyciaprasa katolicka. Zachęcamy do jej czytania.
 4. Dziś jeszcze:

– Msza św. o godz. 9.00 z udziałem ostatnich żyjących kombatantów i rodzin żołnierzy AK oraz poległych w obronie Ojczyzny.

– Dzień Skupienia dla narzeczonych.

– Msza św. prymicyjna o. Pawła Orła na sumie o godz. 10.30.

– Ostatnie Nabożeństwo majowe o godz. 18.00. Zapraszamy.

 1. Od dziś możemy wchodzić i wychodzić z kościoła przez główne drzwi, oprócz drzwi koło zakrystii.
 2. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu naszej diecezji.
 3. Na rozpoczęty nowy tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.