OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy Uroczystość Trójcy Świętej, która kończy czas Komunii świętej wielkanocnej.
  2. Drodzy Parafianie i Goście. Jak już powszechnie wiadomo, po 3 miesiącach od pierwszego zdiagnozowanego pacjenta w Polsce, który zaraził się koronawirusem przyszedł czas na naszą wspólnotę zakonną. Są zakażeni ojcowie i braci klerycy. Stąd kościół musiał być zamknięty, a Msze św. są odprawiane w intencjach zamówionych przez wiernych w klasztorze. I tak będzie do odwołania. W związku z zaistniałą sytuacją Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tarnowie prosi o pomoc w dotarciu do osób, które w ostatnim czasie uczestniczyły w Mszach Świętych sprawowanych w Bazylice w Tuchowie. Pełna treść komunikatu znajduje się na stronie internetowej parafii i w innych mediach społecznościowych. 
  3. Dziękujemy wszystkim wiernym, którzy w tej trudnej chwili wyrażają pod naszym adresem słowa wsparcia, modlą się i są z nami w duchowej łączności. Bóg zapłać!
  4. W związku z tym, iż niektóre kościoły w naszej diecezji są zamknięte z powodu decyzji sanepidu oraz kwarantanny duszpasterzy, Biskup Tarnowski udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane, na czas zamknięcia świątyń, dla tych wiernych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w Eucharystii w swojej parafii, i dla których udanie się do innego kościoła będzie wiązało się z poważnymi utrudnieniami. 
  5. Zachęcamy wiernych do uczestnictwa w Mszy św. poprzez transmisje internetowe jak również do rodzinnej modlitwy Litanią do Serca Pana Jezusa. Prośmy Boskie Serce Jezusa o miłosierdzie nad nami i siłę do przeżywania z wiarą choroby, którzy jej doświadczają.
  6. W tym tygodniu obchodzimy: 

Wspomnienie św. Jadwigi Królowej – w poniedziałek.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało) – w czwartek.

Wspomnienie bł. Romana Sitki, prezbitera i Towarzyszy męczenników – w piątek.

Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła – w sobotę.

Na to, co przyszło nam przeżywać, niech wszystkim Bóg błogosławi.