OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Przeżywamy 11 niedzielę zwykłą. W dalszym ciągu nasz kościół jest zamknięty z powodu zakażenia współbraci z naszej wspólnoty i przeżywanej kwarantanny. Mamy jednak nadzieję, że wkrótce nasza świątynia zostanie zdezynfekowana i otwarta dla wiernych.
Trwa oktawa Bożego Ciała. Zachęcamy wiernych do codziennej modlitwy Litanią do Serca Pana Jezusa w naszych domach polecając wszystkich zakażonych oraz przebywających na kwarantannie.
W tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

  • Ósma rocznica objęcia diecezji przez bpa Andrzeja Jeża – jutro (15.06). Pamiętajmy w osobistej modlitwie w intencji naszego pasterza.
  • Wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika – w środę (17.06).
  • Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa – w piątek. Równocześnie jest to Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Ze względu na uroczystość, w piątek, nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  • Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny – w sobotę.
  • Drodzy Parafianie, Czciciele Matki Bożej Tuchowskiej, Drodzy Pielgrzymi. Pierwszy tydzień lipca kojarzy się dla wielu z Wielkim Odpustem Tuchowskim. Przed cudowny Obraz Matki Bożej Tuchowskiej przybywają zorganizowane grupy jak i indywidualni pielgrzymi z różnych stron naszej diecezji i spoza jej granic. W tym roku Wielki Odpust Tuchowski w tradycyjnej formie, niestety się nie odbędzie, z uwagi na pojawianie się ogniska koronawirusa w Tuchowie i w okolicy. Obchody Wielkiego Odpustu Tuchowskiego przesuwamy na inny termin, który podamy w odpowiednim czasie. W tej trudnej dla nas sytuacji pragniemy wszystkich, Drogich nam Pielgrzymów, zaprosić do duchowego pielgrzymowania do Matki Bożej Tuchowskiej, by wypraszać potrzebne łaski, zwłaszcza oddalenie od nas epidemii. Matko Boża Tuchowska, pomagaj nam nieustannie!
  • W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin Jan Hajdo, lat 60, zam. przy ul. Owocowej. Polećmy go Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…
  • Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławionego tygodnia.