OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy 12. niedzielę zwykłą, a w naszej diecezji Diecezjalne Święto Rodziny.
  2. W dalszym ciągu pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach, zwłaszcza w codziennej Litanii do Serca Pana Jezusa, o wszystkich zakażonych oraz o przebywających na kwarantannie. 
  3. W tym tygodniu będzie miała miejsce dezynfekcja naszego kościoła i odnajbliższej środy (24.06) otwieramy naszą świątynię na Nabożeństwo Nieustannej Nowenny o godz. 18.00 po trzech tygodniach od jej zamknięcia. W związku z tym przestaje obowiązywać dyspensa Biskupa Tarnowskiego od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane.
  4. Mając na uwadze powagę zagrożenia koronawirusem przypominamy o wymogach sanitarnych i bardzo prosimy wiernych, aby przychodzić do kościoła obowiązkowo w maseczkach i by zachowywać bezpieczną odległość podczas liturgii.
  5. W tygodniu czekają nas następujące wydarzenia: 

Dzień Ojca – we wtorek (23.06). Wszystkim ojcom rodzin oraz ojcom duchownym składamy najlepsze życzenia i otaczamy ich naszą modlitwą, by jak najlepiej wypełniali swe życiowe powołanie.

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – w środę. 

Wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera, założyciela Zgromadzenia Sióstr św. Józefa, które pracują w naszej parafii – w piątek. W tym roku Siostry Józefitki przeżywają setną rocznicę śmierci swojego założyciela. Pamiętajmy o nich w modlitwie i o prowadzonych dziełach, zwłaszcza teraz, kiedy doświadczają pandemii koronawirusa.

Zakończenie roku szkolnego i katechetycznego – w piątek. Msza św. dziękczynna o godz. 8.00 w bazylice.

Święto NMP Nieustającej Pomocy, Patronki Zgromadzenia Redemptorystów – w sobotę (27.06). Polecamy waszej modlitwie nasze zgromadzenie i wypraszamy u Matki Bożej nieustanną pomoc, zwłaszcza w tym czasie, dla chorych ojców i braci.

  1. W najbliższą niedzielę (28.06) odbędą się wybory prezydenckie. Pamiętajmy w modlitwie o tym wydarzeniu i o naszej odpowiedzialności za przyszły los Ojczyzny przez czynny udział w wyborach.
  2. W miniony piątek, w Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa i zarazem w Dzień Świętości Życia Kapłańskiego, zmarł nasz współbrat o. Jan Rzepiela zarażony koronawirusem. Przeżył 75 lat. Dziś obchodziłby złoty jubileusz kapłaństwa. Pogrzeb odbędzie się w środę (24.06), w dniu jego imienin, w kaplicy na tuchowskim cmentarzu. O godz. 13.30 modlitwa różańcowa, o 14.00 Msza św. pogrzebowa.Polećmy go Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…
  3. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławionego tygodnia.