Jak co roku, dziś do Tuchowa na rozpoczęcie Wielkiego Odpustu miały przybyć delegacje strażaków oraz policjantów. Przypomnijmy sobie homilię rozpoczynającą Wielki Odpust Tuchowski 2019, którą wygłosił ks. prałat Czesław Haus – Diecezjalny Duszpasterz Straży Pożarnych. Zechciejmy w tym dniu otoczyć modlitewną pamięcią służby mundurowe, które z oddaniem służą nam każdego dnia.

Wielki Odpust Tuchowski 2020

Jak wiemy, tegoroczny Wielki Odpust został przesunięty na późniejszy termin, w związku z wykryciem ogniska koronawirusa w tuchowskim klasztorze. Mimo tych przeciwności losu, pragniemy zachęcić Was, drodzy Parafianie i Pielgrzymi, by w dniach od 1 do 9 lipca duchowo pielgrzymować do Matki Bożej Tuchowskiej. Każdego dnia w mediach społecznościowych i na stronie parafialnej będziemy wspominać ubiegłoroczny Wielki Odpust Tuchowski, publikując zdjęcia oraz wybrane nagrania homilii wygłoszonych do pielgrzymów.