Dziś do Tuchowa w sposób duchowy pielgrzymują kapłani diecezjalni i ojcowie redemptoryści przeżywający jubileusz 25 lat kapłaństwa, osoby konsekrowane, przyjaciele misji zagranicznych i wspierający misje oraz Akcja Katolicka. Wspominając ubiegłoroczny Wielki Odpust, publikujemy homilię wygłoszoną przez o. Zbigniewa Bruzi CssR, w dniu 5 lipca 2019, w czasie pielgrzymki przyjaciół misji zagranicznych i wspierających misje. Pamiętajmy dziś w swych modlitwach o kapłanach, osobach życia konsekrowanego, misjonarzach oraz o osobach świeckich, które przykładem swego życia świadczą o Chrystusie.

Wielki Odpust Tuchowski 2020

Jak wiemy, tegoroczny Wielki Odpust został przesunięty na późniejszy termin, w związku z wykryciem ogniska koronawirusa w tuchowskim klasztorze. Mimo tych przeciwności losu, pragniemy zachęcić Was, drodzy Parafianie i Pielgrzymi, by w dniach od 1 do 9 lipca duchowo pielgrzymować do Matki Bożej Tuchowskiej. Każdego dnia w mediach społecznościowych i na stronie parafialnej będziemy wspominać ubiegłoroczny Wielki Odpust Tuchowski, publikując zdjęcia oraz wybrane nagrania homilii wygłoszonych do pielgrzymów.