W dniach od 1 do 9 lipca, każdego roku, wszystkie drogi prowadzą do Tuchowa. Dziś prośmy Matkę Bożą, aby była naszą przewodniczą w drodze do swego Syna. W sposób szczególny pragniemy zaprosić do duchowej łączności z Sanktuarium w Tuchowie przedstawicieli samorządu terytorialnego, ludzi pracy, pracujących za granicą, bezrobotnych oraz przedsiębiorców i pracodawców, a także rowerzystów, motocyklistów i kierowców oraz Rycerzy Kolumba. W ramach wspomnień ubiegłorocznego odpustu, zachęcamy do wysłuchania homilii skierowanej do pracowników samorządu przez o. Marcina Klamkę CSsR oraz do Rycerzy Kolumba przez ks. kan. Wiesława Lenartowicza. Obie homilie zostały wygłoszone w dniu 7 lipca 2019 roku.

o. Marcin Klamka
ks. kan. Wiesław Lenartowicz

Wielki Odpust Tuchowski 2020

Jak wiemy, tegoroczny Wielki Odpust został przesunięty na późniejszy termin, w związku z wykryciem ogniska koronawirusa w tuchowskim klasztorze. Mimo tych przeciwności losu, pragniemy zachęcić Was, drodzy Parafianie i Pielgrzymi, by w dniach od 1 do 9 lipca duchowo pielgrzymować do Matki Bożej Tuchowskiej. Każdego dnia w mediach społecznościowych i na stronie parafialnej będziemy wspominać ubiegłoroczny Wielki Odpust Tuchowski, publikując zdjęcia oraz wybrane nagrania homilii wygłoszonych do pielgrzymów.