OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy 14. niedzielę zwykłą i czas duchowego przeżywania Wielkiego Odpustu Tuchowskiego 2020.
 2. Dziękujemy Bogu, że po miesiącu nasze sanktuarium znów zostało otwarte, a wierni z tęsknotą wracają do Tej, która w Tuchowie tron sobie obrała. 
 3. Zachęcamy wiernych, by powrócili do fizycznej obecności i uczestnictwa w Mszy św. niedzielnej oraz w święta nakazane stosując się do wymogów sanitarnych. Od dziś bowiem przestaje obowiązywać dyspensa biskupa. Wszyscy w sumieniu jesteśmy zobowiązani do przestrzegania przykazania Bożego i kościelnego.
 4. Msze św. są sprawowane w ciągu tygodnia według stałego porządku. We wtorek poprzedza Nabożeństwo do św. Gerarda, patrona matek, a w środę Nieustanna Nowenna o godz. 18.00. 
 5. Z uwagi na wciąż trwającą trudną sytuację epidemiologiczną w Tuchowie i w okolicy, do sakramentu pokuty i pojednania będzie można przystąpić w dni powszednie od godziny 6.00 do 8.30 i od godz. 18.00 do 19.00.
 6. W tygodniu czekają nas następujące wydarzenia: 

Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy – w poniedziałek. W Polsce w tym dniu obchodzone jest święto Apostolstwa Chorych, którym patronuje bł. Maria Teresa Ledóchowska. 

Wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera – w środę.

Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy – w sobotę.

Pierwsza Komunia święta dla drugiej grupy dzieci z naszej parafii – w sobotę o godz. 10.30 i o godz. 12.00 w naszej bazylice. Spowiedź dla dzieci i ich rodziców w piątek o godz. 16.00 dla grupy z godz. 10.30 i o godz.17.00 dla drugiej grupy.

 1. W przyszłą niedzielę, jako inwestycyjną, składka będzie przeznaczona na dalsze prace remontowo-budowlane przy naszej bazylice. Wszystkim darczyńcom za dotychczasowe ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 2. Na cmentarzu w Tuchowie powstaje Pomnik Dziecka Utraconego z możliwością pochówku dzieci nienarodzonych. To ważne miejsce dla rodziców dotkniętych stratą dziecka. Liczba rodziców po utracie w Polsce wynosi ponad 40 tysięcy rocznie i wciąż wzrasta. Problem ten dotyczy również wielu rodzin z Tuchowa i okolicy. Wraz z parafią św. Jakuba z Tuchowa podjęliśmy się tego szlachetnego dzieła. Zwracamy się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe. Koszt pomnika to 50 tysięcy złotych. Wspólne konto z parafią św. Jakuba znajduje się na stronie internetowej obu parafii, można też zobaczyć zdjęcia projektu pomnika wykonanego przez naszą parafiankę p. Ewę Fleszar. Za wszelkie zaangażowanie się w tę sprawę wszystkim serdecznie dziękujemy.
 3. W przyszłą niedzielę w naszej Ojczyźnie odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. W duchu odpowiedzialności za przyszłość naszej Ojczyzny i nas samych weźmy w nich czynny udział.
 4. Burmistrz Tuchowa przypomina, że lokal wyborczy dla wyborców prawobrzeżnej części Tuchowa (obwód nr 13) znajduje się w budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tuchowie przy ul. Jana Pawła II 6. Lokal ten dostosowany jest dla potrzeb wyborców niepełnosprawnych i będzie czynny od godz. 7.00 do 21.00.
 5. Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach ogłasza nabór do bezpłatnych szkół dla dorosłych: szkoły policealnej (Technik farmaceutyczny, Technik administracji, Opiekun medyczny) i liceum ogólnokształcącego dla dorosłych. Więcej informacji na stronie internetowej szkoły i w sekretariacie.
 6. W minionym tygodniu zmarła nasza parafianka Katarzyna Kępa, l. 32, z ul. Długiej.Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…
 7. Na dalsze duchowe przeżywania Wielkiego Odpustu Tuchowskiego sięgając do lokalnych mediów i na cały tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.