OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy 15. niedzielę zwykłą i zarazem drugą turę wyborów prezydenckich w naszej Ojczyźnie.
 2. W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii:

Wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów naszej diecezji – w poniedziałek (13.07). 

Wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła – w środę (15.07).

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – w czwartek (16.07) i zarazem doroczny odpust w Tarnowie na Burku ku czci Matki Bożej Szkaplerznej.

Wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera – w sobotę (18.07). Przez jego wstawiennictwo prośmy nadal o ustąpienie epidemii.

 1. Wczoraj odbyła się I Komunia św. dla drugiej grupy dzieci z naszej parafii. Z racji panującej epidemii nie organizujemy tradycyjnego Białego Tygodnia, ale zachęcamy rodziców, aby przychodzili wraz ze swoimi dziećmi na dowolną Mszę św. w strojach komunijnych.
 2. W tym tygodniu nadal nie będzie dyżuru spowiednika w ciągu dnia. Spowiadamy przed Mszą św.
 3. W przyszłą, trzecią niedzielę lipca, będziemy przeżywać tradycyjną Uroczystość Najświętszego Odkupiciela, czyli tytularne święto Redemptorystów. Dziękujemy Wam za dotychczasową pomoc w tym trudnym czasie jaki przeżywa nasza wspólnota klasztoru i nadal prosimy o modlitwę za chorych współbraci oraz dalsze wsparcie posługujących w sanktuarium.
 4. Dziękujemy za dzisiejszą składkę inwestycyjną i za ofiary składane na konto na rzecz parafii oraz powstającego Pomnika Dziecka Utraconego. „Bóg zapłać”.
 5. Z uwagi na trudną sytuację epidemiczną w przyszłą niedzielę, niestety, nie będzie Dnia Skupienia dla narzeczonych.
 6. Biuro parafialne jest nadal nieczynne. Prosimy wszelkie sprawy kancelaryjne załatwiać kontaktując się telefonicznie pod numerem 605172030.
 7. Po miesięcznej przerwie zostały wznowione prace na dziedzińcu. Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli sprawować Msze święte na odnowionym placu sanktuaryjnym.
 8. „Idźcie” to hasło XXXVIII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej do Częstochowy, która tradycyjnie potrwa od 17 do 25 sierpnia. Z powodu epidemii liczba pielgrzymów została ograniczona. Lista uczestników Grupy św. Klemensa została już zamknięta. Wszystkich zainteresowanych duchowym pielgrzymowaniem zapraszamy na stronę internetową Pieszej Pielgrzymki. Przewodnik Grupy 24. św. Klemensa – o. Szczepan Hebda.
 9. W zakrystii do nabycia prasa katolicka, m. in. „Gość Niedzielny” oraz biuletyn seminarium redemptorystów „Rodzina Odkupiciela”. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.
 10. Wczoraj zmarł nasz parafianin Władysław Sandecki, l. 91, z ul. Ryglickiej. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek w Kaplicy Cmentarnej o godz. 14.00. Pół godziny wcześniej wprowadzenie i modlitwa różańcowa. Polećmy go Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…
 11. Na cały tydzień pracy, a także urlopów i wakacji, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.