Uroczystość Najświętszego Odkupiciela

1. Przeżywamy 16. niedzielę zwykłą i zarazem Uroczystość Najświętszego Odkupiciela, święto wszystkich redemptorystów. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim wiernym za okazywaną nam pomoc tak duchową jak i materialną, zwłaszcza w ostatnich tygodniach, kiedy kościół i klasztor był zamknięty z powodu choroby współbraci. Prosimy nadal o modlitwę w intencji naszego Zgromadzenia, o dar nowych, świętych powołań kapłańskich i zakonnych.
  2. Informujemy wszystkich wiernych, że w ubiegłym tygodniu cały klasztor został zdezynfekowany i wszyscy w nim mieszkańcy są zdrowi. Od wczoraj zostało przywrócone funkcjonowanie furty klasztornej, a od poniedziałku również pomieszczeń parafialnych: Biura, Poradni i Caritas.
  3. Przywracamy także dyżur spowiednika w dni powszednie od godz. 9.00 do 12.00 i od 15.00 do18.00.
  4. W tygodniu zapraszamy na stałe nabożeństwa w parafii, takie jak:

– Codzienna modlitwa różańcowa na dróżkach o godz. 19.00.

– Codzienna, stała adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy adoracji, po Mszy św. o godz. 8.00 do wieczornego nabożeństwa.

– Nabożeństwo do św. Gerarda Majelli, opiekuna matek i małżeństw pragnących potomstwa, we wtorek o godz. 18.00.

– Modlitwa różańcowa w intencji rodzin i Nowenna do MBNP, w środę o godz. 17.20.

– Adoracja czcicieli Najśw. Serca Pana Jezusa, w piątek od godz. 17.30.

1. W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii:

Święto św. Marii Magdaleny – w środę (22.07).

Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy – w czwartek (23.07).

Wspomnienie św. Kingi, dziewicy, patronki diecezji – w piątek (24.07).

Święto św. Jakuba Apostoła – w sobotę (25.07). W sąsiedniej tuchowskiej parafii uroczystość odpustowa będzie obchodzona w niedzielę (26.07). Uroczysta suma odpustowa z procesją o godz. 11.30.

1. W przyszłą niedzielę (26.07), po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  2. Szkoła Muzyczna I stopnia w Tuchowie ogłasza wakacyjny nabór na nowy rok szkolny 2020/2021. Wszelkie informacje są dostępne na stronie internetowej szkoły. Dyrekcja i Nauczyciele szkoły apelują do rodziców: „Pozwólcie rozwinąć muzyczny talent waszego dziecka”.
  3. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.
  4. W minionym tygodniu zmarł Mieczysław Stańczyk, lat 75, pochodzący z naszej parafii, budowniczy, 25 lat temu, kapliczki Matki Bożej Fatimskiej na Wołowej i organizator nabożeństw ku Jej czci w maju i w październiku. Autor wielu artykułów, głównie o tematyce trzeźwościowej, publikowanych w „Chorągwi Maryi”. Ostatni, pożegnalny, znajduje się na stronie internetowej parafii. Jego pogrzeb odbędzie się w Piotrkowicach w środę o godz. 14.00. Pół godziny wcześniej wprowadzenie i modlitwa różańcowa. Polećmy go Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…
  5. Na cały tydzień pracy, a także urlopów i wakacji, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.