OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:

– w środę – św. Martę,

– w piątek – św. Ignacego Loyolę, prezbitera, założyciela jezuitów,

– w sobotę – uroczystość św. Alfonsa Marii Liguori, bpa, doktora Kościoła i założyciela Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela (redemptorystów). W tym dniu przypada też 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

– Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można uzyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Można go ofiarować za siebie albo za zmarłych na sposób wstawiennictwa. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz dodając konieczne pozostałe warunki zyskania odpustu: brak przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, spowiedź sakramentalna, komunia św. i modlitwa w intencjach papieża np. Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, lub inna.

pierwsza sobota miesiąca (1.08) – zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót od godz. 17.30. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej i modlitwa wynagradzająca na dróżkach różańcowych, z udziałem Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej. Bardzo prosimy Róże, aby zadbały o estetyczny i godny wygląd dróżek różańcowych.

  1. Przed nami sierpień, miesiąc dobrowolnego daru abstynencji. Zachęcamy do wpisywania się do Parafialnej Księgi Abstynencji w kaplicy Matki Bożej „od oczu”. Dajmy przykład naszej trzeźwości przez powstrzymanie się w tym miesiącu od spożywania alkoholu, nie częstowanie innych oraz modlitwę o trzeźwość narodu. Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych, do przeczytania, znajduje się na stronie internetowej parafii.
  2. Spotkanie Sanktuaryjnego Koła Przyjaciół Radia Maryja w ostatni czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej, modlitwie różnicowej na dróżkach, w sali Betania. Koło organizuje pielgrzymkę do Zakopanego w dniu 17 sierpnia. Wyjazd o godz. 7.30 z parkingu przy schodach. Po drodze zwiedzimy Stary Sącz i Dębno. Koszt 40 zł. Zabieramy ze sobą maseczki. Zapisy w zakrystii u brata Rafała lub u p. Bożeny tel. 503791512.
  3. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.
  4. Dziś jeszcze po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  5. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu naszej diecezji.
  6. W minionym tygodniu zmarła Józefa Jasica, lat 87, zam. przy ul. Wysokiej. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00 w Kaplicy Cmentarnej w Tuchowie. Pół godziny wcześniej wprowadzenie i modlitwa różańcowa. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…
  7. Na czas przeżywanych wakacji oraz pracy przyjmijmy Boże błogosławieństwo.