OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy dzisiaj XIX Niedzielę Zwykłą.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:

– w poniedziałek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,

– we wtorek – wspomnienie św. Klary, dziewicy,

– w piątek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika;

– w sobotę, 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. według porządku niedzielnego. Przypominamy, że jest to święto nakazane, dzień wolny od pracy i mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Po mszach nastąpi błogosławieństwo ziół i kwiatów.

W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się uroczystość złożenia wieczystej profesji zakonnej przez czterech naszych współbraci, których polecamy waszym modlitwom. Będą to: Aleksander Ćwik ze Starej Wsi k/Limanowej, Paweł Głodowicz z Serbów (diec. zielonogórsko-gorzowska) oraz Tomasz Marcinek i Piotr Mazur – obaj z Szynwałdu.

W tym dniu w Domu Nowicjatu na Lubaszowej odbędzie się także pierwsza profesja zakonna 6 nowicjuszy, którzy po wakacjach będą kontynuować swoją formację w naszym WSD w Tuchowie.

15 sierpnia pamiętajmy również w modlitwie o 100. rocznicy Cudu nad Wisłą i o Dniu Wojska Polskiego.

  1. Przyszła niedziela (16.08) jest Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Podejmujemy apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abpa Stanisława Gądeckiego i po każdej Mszy św. będzie można złożyć dowolną ofiarę do puszki na rzecz poszkodowanych, którzy ucierpieli wskutek potężnej eksplozji materiałów wybuchowych w dniu 4 sierpnia br. w stolicy Libanu. Pełna treść apelu znajduje się na tablicy ogłoszeń.
  2. W przyszłą niedzielę (16.08), z racji obostrzeń sanitarnych, nie odbędzie się, dzień skupienia dla narzeczonych. O wznowieniu dnia skupienia poinformujemy na stronie internetowej parafii.
  3. We wspólnocie tuchowskiego klasztoru witamy o. Tymoteusza Macioszka, który przybył do nas ze Szczecinka i będzie tutaj pracował w Centrum Duszpasterstwa Powołań. 
  4. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka.
  5. Centrum Zdrowia Tuchów informuje o bezpłatnych badaniach kolonoskopii dla osób w wieku 50-65 lat. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  6. Dziękujemy za dzisiejszą tacę przeznaczoną na prace związane z remontami przy naszej bazylice. Dziękujemy także za ofiary składana na konto parafialne, zwłaszcza na Pomnik Dziecka Utraconego.
  7. W ostatnim tygodniu zmarli: +Józefa Kloch, lat 79 oraz +Rafał Stańczyk, lat 45 – oboje z ul. Warzywnej. Polećmy ich miłosiernemu Bogu: Wieczne odpoczywanie…
  8. Na cały nowy tydzień wakacji, urlopów a także pracy przyjmijcie Boże błogosławieństwo.