OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy dzisiaj XVIII Niedzielę Zwykłą i zarazem pierwszą miesiąca. Na zakończenie każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu
  2. W miesiącu abstynencji zachęcamy wiernych do wpisywania się do Parafialnej Księgi Abstynencji, która wyłożona jest w kaplicy Matki Bożej „od oczu”. Dajmy przykład naszej trzeźwości przez powstrzymanie się od spożywania alkoholu, nie częstowanie innych oraz modlitwę o trzeźwość naszego narodu. 
  3. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:

– We wtorek – św. Jana Marię Vianneya, prezbitera.

– W czwartek – Święto Przemienienia Pańskiego. Jest to zarazem pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy wiernych do modlitwy o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

Pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi w bazylice od godz. 6.00 do 12.00 i od 15.00 do 19.00.

–  sobotę – św. Dominika, prezbitera.

  1. Zapraszamy na rekolekcje dla maturzystów i kandydatów do Zgromadzenia Redemptorystów, które odbędą się w dniach 11-15 sierpnia br. w Tuchowie. Więcej informacji pod nr. 606 653 128 u o. Szczepana Hebdy, Dyrektora CDP Redemptorystów.
  2. W przyszłą niedzielę (9.08), taca będzie przeznaczona na prace związane z dalszymi pracami remontowymi przy naszej bazylice. Za złożone ofiary na tacę lub na konto składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  3. Sanktuaryjne Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Zakopanego w dniu 17 sierpnia. Wyjazd o godz. 7.30 z parkingu przy schodach. Po drodze zwiedzimy Stary Sącz i Dębno. Koszt 40 zł. Zabieramy ze sobą maseczki. Zapisy w zakrystii u brata Rafała lub u p. Bożeny tel. 503791512.
  4. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do jej czytania.
  5. Rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu.