OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy dzisiaj XX Niedzielę Zwykłą i zarazem Dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Po każdej Mszy św. będzie można złożyć dowolną ofiarę do skarbony na rzecz poszkodowanych wskutek eksplozji materiałów wybuchowych na początku sierpnia w stolicy Libanu.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać:

– w poniedziałek 17 sierpnia – św. Jacka, prezbitera,

– w czwartek (20.08) – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła,

– w piątek (21.08) – św. Piusa X, papieża,

– w sobotę (22.08) – Najświętszą Maryję Pannę, Królową.

  1. Jutro (17.08) wyrusza na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Tarnowska w formie sztafetowej. Grupa 24. Św. Klemensa będzie pielgrzymować 19-go sierpnia. Duchowo łączmy się z pielgrzymami podczas modlitwy różańcowej na dróżkach po wieczornej Mszy św. i przez radio RDN. 
  2. W tygodniu zapraszamy wiernych na stałe nabożeństwa i codzienną modlitwę różańcową na dróżkach po Mszy św. wieczornej. Dziś tej modlitwie przewodniczy Rycerstwo Niepokalanej z racji 16-go dnia miesiąca. 
  3. Spotkanie redakcji „Chorągiew Maryi” we wtorek (18.08) po Mszy św. wieczornej. 
  4. W przyszłą niedzielę (23.08) odbędą się Gminne Dożynki w miejskim amfiteatrze w Tuchowie z zachowaniem zasad sanitarnych i bezpieczeństwa. Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory o godz. 14.00. Dokładny program uroczystości znajduje się na plakacie na tablicy ogłoszeń.
  5. Widzimy, że prace remontowe postępują i od wczoraj został udostępniony plac sanktuaryjny dla celebracji Mszy świętych. Na dziedzińcu brakuje jeszcze lip, które zostaną zasadzone jesienią tego roku. Bardzo prosimy parafian, gości i pielgrzymów o wyrozumiałość oraz o modlitwę, aby można było te prace bezpiecznie i szczęśliwie ukończyć. 
  6. W zakrystii do nabycia prasa katolicka, m.in. Niedziela i Gość Niedzielny.
  7. W ostatnim tygodniu zmarł w naszej wspólnocie zakonnej: o. Józef Chudzik, lat 86. Jego pogrzeb odbędzie się jutro w bazylice o godz. 11.00.  Polećmy go miłosiernemu Bogu. Wieczne odpoczywanie… 
  8. Na cały nowy tydzień wakacji, urlopów a także pracy przyjmijcie Boże błogosławieństwo.