OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy dzisiaj XXI Niedzielę Zwykłą.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:

– w poniedziałek (24.08) – święto św. Bartłomieja, Apostoła,

– we wtorek (25.08) – wspomnienie bł. Metodego Dominika Trčki, redemptorysty,

– w środę (26.08) – uroczystość NMP Częstochowskiej,

– w czwartek (27.08) – wspomnienie świętej Moniki, 

– w piątek (28.08) – wspomnienie świętego Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, 

– w sobotę (29.08) – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

  1. Spotkanie modlitewno-formacyjne Koła Przyjaciół Radia Maryja – w czwartek po Mszy św. i modlitwie różańcowej na dróżkach w sali Betania. Zapraszamy również nowe osoby do koła.
  2. W przyszłą niedzielę (30.08), z racji ostatniej niedzieli miesiąca: 

– Msza św. o godz. 7.30 w intencji Róży matek: św. Elżbiety i św. Moniki. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego różańca.

– O godz. 10.30 Msza św. dziękczynna za szczęśliwe zbiory, zachowanie od gradu i nieszczęść, z prośbą o błog. Boże i opiekę Matki Bożej Tuchowskiej dla mieszkańców Karwodrzy i ich rodzin.

– Z okazji corocznych obchodów Sanktuaryjnego Festynu Rodzinnego i Powiatowego Święta Rodziny „U Matki”, które się nie odbyły z powodu pandemii, Msza św. o godz. 10.30 w intencji wszystkich rodzin.

  1. Kustosz sanktuarium w Czermnej zaprasza na uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Pocieszenia od 26 do 30 sierpnia. Dokładny plan uroczystości odpustowych znajduje się na plakacie na tablicy ogłoszeń. Skorzystajmy z tego zaproszenia. 
  2. Dziś jeszcze Gminne Dożynki w miejskim amfiteatrze w Tuchowie. Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory o godz. 14.00.
  3. W zakrystii do nabycia prasa katolicka, m.in. Niedziela i Gość Niedzielny
  4. Informujemy wiernych parafian i pielgrzymów, że zbliża się tzw. Mały Odpust Tuchowski. Z racji, że lipcowy odpust nie odbył się z powodu pandemii, organizujemy uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Tuchowskiej w terminie od 4-go do 8-go września br. Szczegółowy plan odpustu zostanie podany w najbliższym czasie.
  5. W ostatnim tygodniu zmarł nasz parafianin: Bolesław Klimek, lat 90, zam. przy ul. Warzywnej. Polećmy go miłosiernemu Bogu. Wieczne odpoczywanie… 
  6. Na ostatni tydzień wakacji życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa.