OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy XXII niedzielę w ciągu roku, podczas której czytamy List pasterski Biskupa Tarnowskiego z okazji jubileuszu 100-lecia koronacji łaskami słynącego obrazu Matki Bożej w Zawadzie k. Dębicy.
  2. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021nastąpi we wtorek Mszą świętą o godz. 8.00 w naszej bazylice. Na Mszę św. zapraszamy dzieci i młodzież uczącą się oraz rodziców, dyrekcję, grono pedagogiczne i pracowników szkoły. Szkoła nie będzie organizowała transportu. Prosimy rodziców, aby przypomnieli swoim dzieciom o spowiedzi z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

– 1 września przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Módlmy się w intencji poległych za Ojczyznę i o Ochronę Stworzenia.

I Czwartek miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 oraz Mszę św. w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii, powołań kapłańskich i zakonnych oraz wspólnoty redemptorystów pracujących przy naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie ministrantów i lektorów.

I Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 8.30. 

I Sobotę miesiąca. Po Mszy św. wieczornej procesja różańcowa na dróżkach z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

  1. Zbliża się tzw. Mały Odpust Tuchowski ku czci Narodzenia NMP, głównej patronki naszej diecezji. Rozpoczniemy go w I piątek miesiąca o godz. 18.00 z udziałem reprezentacji straży i policji. Z tej okazji wydaliśmy specjalny numer biuletynu Chorągiew Maryi, w którym znajdziemy szczegółowy plan odpustu, jak również na plakacie na tablicy ogłoszeń i w mediach. Z uwagi na krótszy już dzień wieczorne Msze św. podczas odpustu będą sprawowane o godz. 18.00. Zapraszamy parafian i gości do wzięcia udziału w tym szczególnym odpuście, który potrwa do 8 września. W tym dniu (8.09) Msza św. w intencji mieszkańców Kielanowic o godz. 11.00.
  2. Dziś jeszcze:

– zmiana tajemnic Żywego różańca po Mszy św. o godz. 7.30;

– Msza św. dziękczynna za szczęśliwe zbiory od mieszkańców Karwodrzy oraz za rodziny z okazji Sanktuaryjnego Festynu Rodzinnego o godz. 10.30.

  1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Jest już Kalendarz Rolników na rok 2021 oraz kalendarz z papieżem św. Janem Pawłem II.
  2. Pomódlmy się w intencji V Synodu naszej diecezji.
  3. Na kolejny tydzień naszego życia i pierwsze dni nowego roku szkolnego prośmy teraz Boga o błogosławieństwo.