XXIII niedziela zwykła – 6.09.2020.

  1. Przeżywamy XXIII niedzielę w ciągu roku i zarazem trwa przesunięty z lipca Odpust Tuchowski 2020, który potrwa do tzw. Małego Odpustu Tuchowskiego – 8 września. 
  2. Dzisiaj Msze Święte są sprawowane wg porządku niedzielnego.
  3. Dokładny program odpustu znajduje się na tablicy na bramie przy głównym wejściu do bazyliki oraz w Internecie. W Uroczystość Narodzenia NMP (8.09), głównej patronki naszej diecezji, na Mszy św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00 nastąpi błogosławieństwo ziarna siewnego.
  4. W tym tygodniu wspominamy w liturgii bł. Marię Celeste Crostarosę, założycielkę sióstr redemptorystek – w piątek (11.09).
  5. W naszej wspólnocie parafialnej witamy o. Józefa Grzywacza, który po 33 latach pracy misyjnej w Brazylii wrócił do naszej wspólnoty zakonnej, z której wyszedł. 
  6. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Jest Kalendarz Rolników na rok 2021 oraz kalendarz z papieżem św. Janem Pawłem II. Proponujemy także płytę z pieśniami maryjnymi pt. Jak każda Matka.
  7. Wszystkich wiernych, pielgrzymów i gości serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach odpustowych, a na cały nadchodzący tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.