OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy 24. Niedzielę zwykłą, a w Polsce rozpoczyna się Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy pomimo pandemii odważyli się i wzięli udział w uroczystościach odpustowych ku czci Matki Bożej Tuchowskiej dając tym samym świadectwo wiary silniejszej niż strach i prawdziwej czci Maryi.
 3. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: 

– W poniedziałek (14.09) – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W naszej bazylice posiadamy bardzo cenną i starą relikwię Krzyża Świętego, którą zostaniemy pobłogosławieni na zakończenie każdej Mszy św.

– We wtorek (15.09) – Najświętszą Maryję Pannę Bolesną. 

– W środę (16.09) – św. Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa i męczennika. Z racji 16-go dnia miesiąca, modlitwa różańcowa na dróżkach, po Mszy św. wieczornej, będzie prowadzona przez Rycerstwo naszej parafii.

– W piątek (18.09) – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży. W tym dniu swoje imieniny obchodzi bp Stanisław Salaterski, biskup pomocniczy naszej diecezji. Pamiętajmy o naszym pasterzu w osobistej modlitwie. 

 1. W tygodniu zapraszamy na spotkanie:

Parafialny Zespół Synodalny – we wtorek po Mszy św. wieczornej. Materiały do konsultacji są w zakrystii. Proszę członków Zespołu o zabranie ich po Mszy św.

Koło Rycerstwa Niepokalanej – w środę po modlitwie różańcowej na dróżkach.

Liturgiczną Służbę Ołtarza – w sobotę. W ramach zbiórki wyjście na Lubaszową i spotkanie integracyjne. Zbiórka przed furtą klasztorną o godz. 10.00. Powrót ok. 15.00.

 1. W przyszłą niedzielę (20.09) przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 2. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca (20.09) Dzień skupienia dla narzeczonych. Od godz. 8.30 możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania, o 9.00 Msza św., po niej adoracja Najśw. Sakramentu w kościele, następnie konferencje w sali parafialnej. Wejście przez furtę klasztorną.
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w parafii spotkania formacyjne do I Komunii świętej. Zapraszamy dzieci z klas III i ich rodziców na Mszę św. o godz. 12.00, a po niej na spotkanie organizacyjne w sali parafialnej.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych prosimy o podpisywanie się pod obywatelskim projektem ustawy „StopLGBT”, którego celem jest zakazanie tzw. „parad równości”. Są to marsze w czasie których dochodzi do licznych profanacji i walki z religią katolicką, a propaguje się legalizację związków homoseksualnych oraz adopcję dzieci przez gejów i lesbijki. Projekt ustawy ma zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu tej ideologii w Polsce. Jest istotnie, żeby jak najwięcej ludzi podpisało się pod projektem. Prosimy zabrać ze sobą dowód osobisty. W ostatnich dniach sierpnia Biskupi przyjęli dokument pt. Stanowisko Konferencji Episkopatu Polski w kwestii LGBT+. Dokument ma 27 stron. Prace nad dokumentem trwały prawie rok. Czwarta jego część jest odpowiedzią Kościoła na stanowisko środowisk LGBT+ w sprawie wychowania seksualnego dzieci i młodzieży. Powinni go przeczytać rodzice, katecheci, nauczyciele i wszyscy kierownicy placówek oświatowych.
 5. Zapraszamy w tygodniu do udziału w stałych nabożeństwach, takich jak: 

– Codzienna adoracja Najśw. Sakramentu, od godz. 8.30 do Mszy św. wieczornej. 

– Codzienna modlitwa różańcowa na dróżkach różańcowych po Mszy św. wieczornej. 

– Koronka do Miłosierdzia Bożego prowadzona przez liderów grup i mieszkańców rejonów parafii o godz. 15.00.

– Nabożeństwo do św. Gerarda Majelli, patrona matek, przy jego relikwiach, w każdy wtorek o godz. 18.00.

– Modlitwa różańcowa w intencji rodzin, w każdą środę o godz. 17.20.

– Nieustanna Nowenna, a po niej Msza św. w intencjach zbiorowych, w każdą środę o godz. 18.00.

– Adoracja wynagradzająca za grzechy z modlitwą o intronizację Najświętszego Serca Pana Jezusa, w każdy czwartek od godz. 17.30.

 1. Kustosz sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej serdecznie zaprasza nas na uroczystości odpustowe od 15 do 22 września. Szczegółowy plan odpustu znajduje się na plakacie na tablicy ogłoszeń.
 2. Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność i rozwagę w związku z niepokojącym wzrostem liczby wyłudzeń i ataków na nasze konta bankowe. Cała treść komunikatu do odczytania na tablicy ogłoszeń.
 3. W zakrystii do nabycia prasa katolicka oraz kalendarze na przyszły rok.
 4. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli dziś ofiarę na tacę, na dalsze prace remontowe wokół bazyliki, które powoli dobiegają końca. Dziękujemy też darczyńcom za złożone ofiary na konto parafialne na ten cel, jak również na Pomnik Dziecka Utraconego. Bóg zapłać!
 5. Pomódlmy się w intencji trwającego V Synodu naszej diecezji. 
 6. Na rozpoczęty Tydzień Wychowania w Polsce, prośmy Boga o błogosławieństwo.