OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy XXV niedzielę zwykłą i zarazem Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają materialnie Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie ofiarą wrzuconą do skarbony na dziedzińcu.
 2. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii: 

– w poniedziałek – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,

– w środę – Wspomnienie św. o. Pio, prezbitera,

– w sobotę – Wspomnienie błogosławionego Kaspra Stanggassingera, redemptorystę.

 1. W przyszłą niedzielę (27.09), z racji ostatniej niedzieli miesiąca:

Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Msza św. o godz. 7.30 sprawowanej w intencji Róż: św. Urszuli Ledóchowskiej, św. Weroniki i św. Brata Alberta. 

– Na Mszy św. o godz. 12.00 błogosławieństwo różańców i książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci rocznicowych.

 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz XXXIX Diecezjalną Pielgrzymkę do Szczepanowa wynagradzającą za grzechy przeciwko trzeźwości. Zapraszamy wiernych do udziału w tej pielgrzymce.
 2. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania formacyjne:

Krąg biblijny – rozważanie słowa Bożego pod kierunkiem duszpasterza – we wtorek po Mszy św. wieczornej w sali Betania. Zapraszamy nowe chętne osoby.

Krąg Rodzin – w środę po Mszy św. wieczornej w sali Betania. Zapraszamy nowe chętne małżeństwa.

Koło Przyjaciół Radia Maryja w czwartek (24.09) po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej na dróżkach. Zapraszamy nowych przyjaciół radia.

 1. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na Ogólnopolską Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w najbliższą sobotę (26.09). Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przy ul. Tarnowskiej. Zapisy w zakrystii.
 2. Zapraszamy chętne osoby do śpiewu w Sanktuaryjnym Chórze Mieszanym oraz chętnych do nauki gry na instrumentach, lub umiejących już grać, do włączenia się do Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej. Więcej informacji u p. organisty i p. kapelmistrza we wtorek od godz. 19.00 podczas prób.
 3. W zakrystii do nabycia prasa katolicka i kalendarze na 2021 r.
 4. Dziś jeszcze: 

– Zbiórka podpisów po Mszy św. pod obywatelskim projektem ustawy „StopLGBT”, którego celem jest zakazanie tzw. „parad równości”.

– Dzień skupienia dla narzeczonych od godz. 9.00.

– Msza św. na rozpoczęcie przygotowania do I Komunii świętej o godz. 12.00 i spotkanie organizacyjne w sali parafialnej dla dzieci z klas III i ich rodziców.

 1. W ostatnim tygodniu zmarł nasz parafianin: Aleksander Kapałka, lat 80, zam. przy ul. Tarnowskiej. Polećmy go miłosiernemu Bogu. Wieczne odpoczywanie… 
 2. Pomódlmy się jeszcze w intencji V Synodu Diecezji Tarnowskiej.
 3. Na kolejny tydzień naszego życia i pracy, prośmy teraz Boga o błogosławieństwo.