OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy XXVI niedzielę zwykłą, ostatnią miesiąca – synodalną oraz Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Dziękujemy wszystkim za podjęcie apelu i złożone ofiary do skarbony na uchodźców z wyspy Lesbos po pożarze obozu. „Bóg zapłać”.
 2. Przed nami październik. Serdeczniezapraszamy dzieci z rodzicami na różaniec o godz. 18.00 w poniedziałek-wtorek i czwartek-piątek. Kładziemy na sercu rodziców szczególny czas przygotowania ich dzieci do I Komunii św. oraz dzieci, które już przyjęły I Komunię św. Młodzież naszej parafii oraz młodzież, która już wkrótce rozpocznie przygotowanie się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszamy na różaniec w niedzielę o godz. 18.00 w kościele. Zapraszamy wszystkich wiernych do codziennej modlitwy różańcowej w domach lub na dróżkach po wieczornej Mszy św. prowadzonej przez Róże różańcowe oraz grupy i wspólnoty parafialne. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Na rozpoczęcie miesiąca, w czwartek, prosimy o poprowadzenie modlitwy na dróżkach Różę Matek św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Rozpoczęcie różańca przy kaplicy na dziedzińcu. Przypominamy, że codziennie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za wspólne i pobożne odmówienie różańca. 
 3. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: 

– w poniedziałek (28.09) – św. Wacława, męczennika,

– we wtorek (29.09) – świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

– w środę (30.09) – św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,

– w czwartek (1.10) – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktor Kościoła, patronkę Misji,

– w piątek (2.10) – św. Aniołów Stróżów.

 1. Zapraszamy członków Rady Parafialnej na spotkanie w środę po Mszy św. wieczornej.
 2. W piątek będziemy przeżywać 116. rocznicę koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Tuchowskiej i zarazem 6. rocznicę powstania wspólnoty Rycerstwo Niepokalanej naszej parafii. Po Mszy św. wieczornej prosimy Asystę procesyjną, aby na dróżki różańcowe zabrać feretron Matki Bożej Tuchowskiej, a wszystkich biorących udział w procesji różańcowej o przyniesienie świec. Zapraszamy wiernych do liczniejszego udziału w tych uroczystościach z udziałem Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej. 
 3. W tym tygodniu przypada I Czwartek I Piątek i I Sobota miesiąca. 

W I Czwartek o godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Braci Kleryków. Msza św. o godz. 18.30 w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii, powołań kapłańskich i zakonnych oraz wspólnoty redemptorystów pracujących w naszej parafii. Zapraszamy ministrantów i lektorów na Mszę św. i comiesięczne spotkanie. Zapraszamy także chętnych chłopców do służenia przy ołtarzu, którzy w tym roku przyjęli I Komunie św., jak również kandydatów na ministrantów, którzy przygotowują się do I Komunii św. oraz starszych chłopców. 

W I Piątek do chorych udamy się o godz. 8.30. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii. Od godz. 16.30 możliwość przystąpienia do spowiedzi. O godz. 17.00 Msza św. z udziałem dzieci, a po niej nabożeństwo różańcowe. 

W I Sobotę zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót wynagradzające za grzechy i zniewagi czynione Niepokalanemu Sercu Maryi. Od godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, następnie Msza św., po niej ostatnia w tym roku procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej na dróżkach.

 1. W przyszłą niedzielę (4.10) będziemy dziękować za rocznicę koronacji i zarazem rocznicę przyznania tytułu Bazyliki mniejszej naszej świątyni. Na zakończenie Mszy św. będzie miał miejsce akt zawierzenia Matce Bożej Tuchowskiej.

– Na Mszy św. o godz. 12.00 w naszej bazylice czterech Braci Alumnów przyjmie święcenia diakonatu z rąk Ks. Abpa Henryka Józefa Nowackiego, Nuncjusza Apostolskiego. Serdecznie zapraszamy na powyższą uroczystość, prosząc jednocześnie wiernych o modlitwę w intencji przyszłych diakonów.

– Z racji I niedzieli miesiąca Msza św. o godz. 14.00 z udziałem rolników i pszczelarzy oraz spotkanie formacyjne.

– O godz. 17.30 Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja. Zapraszamy wiernych na wieczorną modlitwę Kościoła.

 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka i kalendarze na 2021 r.
 2. Dziś jeszcze: 

– zmiana tajemnic Żywego Różańca po Msza św. o godz. 7.30,

– błogosławieństwo różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 12.00 i spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. w sali parafialnej.

 1. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie Władysław Hec, l. 62, z ul. Ryglickiej i Marek Kloch, l. 50 z ul. Warzywnej. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00 w Kaplicy Cmentarnej w Tuchowie. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu …
 2. Pomódlmy się jeszcze w intencji V Synodu Diecezji Tarnowskiej.
 3. Na kolejny tydzień naszego życia i pracy, prośmy teraz Boga o błogosławieństwo.