OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy Niedzielę Misyjną i Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny.Dziękujemy wszystkim za złożone dziś na tacę ofiary, które zostaną przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.
 2. Dziś też przypada Dzień Służby Zdrowia. W obecnej trudnej sytuacji, szerzącej się pandemii, życzymy wszystkim, którzy służą i opiekują się chorymi dużo zdrowia, sił i błogosławieństwa Bożego oraz opieki św. Łukasza, ich patrona. 
 3. W związku z dynamicznym wzrostem zachorowań na COVID-19 w ostatnich dniach, Biskup Tarnowski wydał kolejny dekret, a w nim zachęca nas do modlitwy różańcowej prosząc Boga o ustanie pandemii oraz o potrzebne łaski dla dotkniętych tą chorobą i spieszących im z pomocą. Treść całego dekretu jest do odczytania na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
 4. W związku z wprowadzonymi ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych, biskup ponownie udzielił na terenie całej diecezji dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i święta nakazane, aż do odwołania. Biorąc pod uwagę powierzchnię naszego kościoła – 448 m2, na obecną chwilę, może w nim uczestniczyć maksymalnie 112 osób. 
 5. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: 

– W poniedziałek (19.10) – bł. Jerzego Popiełuszkę, prezbitera i męczennika. W tym dniu będzie obchodzony po raz trzeci w Polsce Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych.

– We wtorek (20.10) – św. Jana Kantego, prezbitera.

– W czwartek (22.10) – św. Jana Pawła II, papieża.

 1. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w najbliższą środę (21.10) po Mszy św. wieczornej. Prosimy członków Zespołu o odbiór materiałów do konsultacji z zakrystii.
 2. W przyszłą niedzielę (25.10) będziemy przeżywać Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego i z racji ostatniej niedzieli miesiąca – synodalną.

– Msza św. o godz. 7.30 będzie sprawowana w intencjach zamówionych przez następujące Róże: św. Józefa, św. Małgorzaty Marii Alacoque, św. Cecylii, św. Katarzyny Sieneńskiej, św. Marii Magdaleny, św. Faustyny, św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Urszuli Ledóchowskiej, św. Gianny Beretta Molla, św. Gerarda i św. Jana Kantego. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

 1. Od przyszłej niedzieli będą zbierane podpisy pod Obywatelską Inicjatywą Ustawodawczą: „Tak dla rodziny, nie dla gender”. Jej celem jest wypowiedzenie przez Polskę genderowej konwencji stambulskiej, którą odrzuca już 13 państw Rady Europy.
 2. kartki na wypominki wyłożone przy ołtarzach bocznych i w kaplicach. Prosimy o zabranie ich i wypisanie czytelnym pismem listy zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie na nabożeństwach wypominkowych. Wypełnione karty prosimy składać w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na dalsze prace przy bazylice. Za wsparcie tych prac składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 3. W zakrystii do nabycia prasa katolicka i kalendarze na 2021 r.
 4. Dziś jeszcze: 

– Dzień skupienia dla narzeczonych. 

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” o godz. 14.00 i po niej spotkanie. 

– Spotkanie dla osób uzależnionych od alkoholu w sali Betania o godz. 17.00.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30. 

– Pierwsze spotkanie młodzieży z klas siódmych przygotowujące do bierzmowania o godz. 18.00 w bazylice.

 1. Pomódlmy się w intencji trwającego V Synodu Diecezji Tarnowskiej.
 2. Na rozpoczęty Tydzień Misyjny przyjmijcie Boże błogosławieństwo.