OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy XXVII niedzielę zwykłą i zarazem dzień dziękczynienia za 116. rocznicę koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Tuchowskiej i 10. rocznicę przyznania tytułu Bazyliki mniejszej naszej świątyni. Na zakończenie każdej Mszy św. będzie miał miejsce akt zawierzenia Matce Bożej Tuchowskiej.
 2. W związku z rocznicą koronacji ukazał się nowy numer „Chorągwi Maryi”. Biuletyn znajduje się przy ołtarzach bocznych i w zakrystii. Bardzo serdecznie dziękujemy Redakcji za przygotowanie kolejnego numeru i wszystkim, którzy włączają się w apostolat pióra. Dziękujemy również Czytelnikom za dobrowolne ofiary składane na pokrycie kosztów druku.
 3. Mamy październik i nabożeństwo różańcowe. Serdeczniezapraszamy dzieci z rodzicami na różaniec o godz. 18.00 w poniedziałek-wtorek i czwartek-piątek. Młodzież zapraszamy na różaniec w niedzielę o godz. 18.00 w kościele. Zapraszamy wszystkich wiernych do codziennej modlitwy różańcowej w domach lub na dróżkach po wieczornej Mszy św. prowadzonej przez Róże różańcowe oraz grupy i wspólnoty parafialne. Szczegóły na tablicy ogłoszeń, w „Chorągwi Maryi” i na stronie internetowej parafii.
 4. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:

– w poniedziałek (5.10) – św. Faustynę Kowalską, dziewicę oraz bł. Franciszka Ksawerego Seelosa, kapłana, redemptorystę.

– w środę (7.10) – Najświętszą Maryję Pannę Różańcową.

 1. Dziś czytamy list pasterski Episkopatu Polski zapowiadający obchody XX Dnia Papieskiego pt. „TOTUS TUUS” w przyszłą niedzielę. Tradycyjnie już w tym dniu młodzież będzie zbierać ofiary do puszek w ramach Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia na fundusz stypendialny dla młodzieży uzdolnionej, a pochodzącej z rodzin mniej zamożnych.
 2. Wraz z dzisiejszą niedzielą rusza kolejna edycja Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego. W ramach prowadzonych wykładów zostanie podjęta tematyka eschatologii, a więc dotycząca rzeczy ostatecznych. Audycje Studium Biblijnego będą emitowane na falach Diecezjalnego Radia RDN w każdą niedzielę o godz. 18.10 oraz powtarzane w poniedziałki o godz. 21.30. Szczegóły w Komunikacie Biskupa Tarnowskiego na tablicy ogłoszeń.
 3. W przyszłą niedzielę:

– Neoprezbiter o. Maksym Łabkow, redemptorysta, który przyjął święcenia kapłańskie w Grodnie na Białorusi, będzie dziękował za dar kapłaństwa w naszej bazylice celebrując Mszę św. prymicyjną na sumie o godz. 10.30.

– Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. po Mszy św. o godz. 12.00 w sali parafialnej.

 1. W przyszłą niedzielę, z racji drugiej miesiąca, taca będzie przeznaczona na sfinansowanie Pomnika Dziecka Utraconego, który zostanie poświęcony 17 października na tuchowskim cmentarzu.
 2. W zakrystii do nabycia prasa katolicka i kalendarze na 2021 r.

Dziś jeszcze:

– Święcenia diakonatu na Mszy św. o godz. 12.00 w naszej bazylice.

– Msza św. z udziałem rolników i pszczelarzy o godz. 14.00 oraz spotkanie formacyjne.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30. Zapraszamy wiernych na wieczorną modlitwę Kościoła.

 1. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni zaprasza na Wielki Odpust od 4 do 11 października pod hasłem: „Maryja w życiu pielgrzymującego Kościoła”. Program odpustu znajdziemy na plakacie na tablicy ogłoszeń.
 2. 22 października, we wspomnienie św. Jana Pawła II, wielkiego obrońcy życia, Trybunał Konstytucyjny zdecyduje, czy wolno zabijać dzieci nienarodzone podejrzewane o chorobę lub niepełnosprawność. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka prosi o włączenie się w Nowennę Życia, którą organizuje. Nowenna Życia rozpocznie się 13 października (w dzień fatimski), a zakończy 21 października. Szczegóły na stronie internetowej: www.pro-life.pl.
 3. Informacja urzędowa: Burmistrz Tuchowa przypomina rolnikom z terenu gminy Tuchów, że trwa Powszechny Spis Rolny, który zakończy się 30 listopada 2020 r. Udział w spisie jest obowiązkowy. Można spisać się samemu przez Internet lub infolinię (22 279 99 99).
 4. Pomódlmy się w intencji V Synodu Diecezji Tarnowskiej.
 5. Na koniec powierzmy się Matce Bożej Tuchowskiej w rocznicę koronacji Jej cudownego Obrazu.