OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy XXVIII niedzielę zwykłą i zarazem 20. Dzień Papieski. Dziękujemy za ofiary składane u młodzieży do puszek na fundusz stypendialny dla młodzieży uzdolnionej, a pochodzącej z rodzin biednych i za tacę, która zostanie przeznaczona na sfinansowanie Pomnika Dziecka Utraconego. Bóg zapłać
 2. Dziękujemy wszystkim czcicielom Matki Bożej, którzy w tym miesiącu pomimo trudnego czasu gromadzą się licznie na modlitwie różańcowej, czy to z dziećmi w kościele o godz. 18.00, czy na dróżkach po wieczornej Mszy św.  Zapraszamy w dalszym ciągu wszystkich wiernych do codziennej modlitwy różańcowej.
 3. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: 

– We wtorek (13.10) – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

– W środę (14.10) – Święto Edukacji i Dzień Nauczyciela. Z tej okazji składamy najlepsze życzenia wszystkim nauczycielom, wychowawcom, katechetom i pracownikom oświaty oraz zapraszamy na wieczorną Eucharystię i modlitwę różańcową.

– W czwartek (15.10) – św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła. Przypada wtedy Dzień Dziecka Utraconego. Przypomina on o problemach rodziców po stracie. Zapraszamy na Mszę św. w ich intencji o godz. 18.30 i na modlitwę różańcową na dróżkach prowadzoną przez Krąg Rodzin. Po różańcu spotkanie formacyjne Kręgu Rodzin.

– W piątek (16.10) – św. Gerarda Majellę, redemptorystę, opiekuna matek oraz patrona dobrej spowiedzi. 

– W sobotę (17.10) – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. 

 1. Na Tuchowskim Cmentarzu zostanie poświęcony, pierwszy w Powiecie Tarnowskim, Pomnik Dziecka Utraconego i pierwszy zbiorowy pochówek pięciu dzieci zmarłych przed urodzeniem, w najbliższą sobotę o godz. 9.25, pod przewodnictwem JE Ks. Bp. Leszka Leszkiewicza. Dokładny program uroczystości znajduje się na tablicy ogłoszeń i w mediach. Więcej na temat historii powstania pomnika w Tuchowie przeczytamy w ostatnim numerze „Chorągwi Maryi”, który znajduje się przy ołtarzach bocznych i w zakrystii.
 2. Zapraszamy młodzież na czuwanie w ramach cyklu „Droga wewnętrzna”w piątek. Rozpoczęcie czuwania konferencją o godz. 19.30 w bazylice, a zakończenie Mszą św. ok. godz. 21.00. Dokładny plan czuwania na plakacie na tablicy ogłoszeń.
 3. Młodzież z klas siódmych ma pierwsze spotkanie rozpoczynające przygotowanie do bierzmowania w przyszłą niedzielę (18.10). O godz. 18.00 Modlitwa różańcowa w bazylice, o 18.30 Msza św., a po niej spotkanie w sali parafialnej.
 4. Za tydzień (18.10) będziemy przeżywać:

– Niedzielę Misyjną. Ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.

– Dzień skupienia dla narzeczonych z racji III niedzieli miesiąca. Informujemy narzeczonych o kursie przedmałżeńskim, który rozpocznie się w naszej parafii 6 listopada. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” o godz. 14.00 i po niej spotkanie. 

 1. Pragniemy już poinformować, że spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się w środę 21 października po Mszy św. wieczornej.
 2. W zakrystii do nabycia prasa katolicka i kalendarze na 2021 r.
 3. Dziś jeszcze: 

– Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. po Mszy św. o godz. 12.00. Z uwagi na trudności komunikacyjne związane z trwającym remontem spotkanie to odbędzie się w kościele. 

– Spotkanie dla osób uzależnionych od alkoholu w sali Betania o godz. 17.00.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30. 

 1. W związku z publicznymi inicjatywami krytycznymi wobec Komunii Świętej na rękę Komisja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski wydała stosowny komunikat. Przypomina w nim, że główną formą przyjmowania Komunii w Polsce jest Komunia do ust, jednak „nie oznacza to, że inne zatwierdzone przez Kościół formy miałyby być same z siebie niegodziwe, niewłaściwe, złe lub grzeszne”. Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią tego komunikatu, który jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii i na tablicy ogłoszeń.
 2. Pomódlmy się w intencji V Synodu Diecezji Tarnowskiej.
 3. Na rozpoczęty kolejny tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.