OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

uroczystość Rocznicy poświęcenia kościoła własnego

  1. Przeżywamy Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego i zarazem niedzielę synodalną. 
  2. W związku z tym, że cała Polska została objęta strefą czerwoną, a to oznacza kolejne obostrzenia i ograniczenia. Liczba uczestników zgromadzeń religijnych wynosi 1 osoba na 7 m2. W tej sytuacji w naszym kościele może uczestniczyć w liturgii maksymalnie 64 osoby. 
  3. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski kieruje do wszystkich Apel. Biorąc pod uwagę nałożone przez władze państwowe ograniczenia dotyczące liczby uczestników zgromadzeń religijnych, apeluje on o rozłożenie nawiedzania grobów na dni poprzedzające i następujące po tej uroczystości. Apeluje również do osób starszych, aby w tym roku odłożyły nawiedzanie cmentarzy i zostały bezpiecznie w domach, wyrażając swoją pamięć poprzez wierną modlitwę i uczestnictwo w nabożeństwach poprzez media. Cała treść Apelu znajduje się na tablicy ogłoszeń i w mediach.
  4. W tym tygodniu przypada Święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w środę.
  5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Mając na uwadze powagę obecnej sytuacji i stosując się do zaleceń Pasterzy Kościoła w Polsce, nie będzie procesji na cmentarz. Wszystkie Msze św. będą sprawowane w naszym kościele wg porządku niedzielnego. W Kaplicy Cmentarnej będzie sprawowana Eucharystia o godz. 15.00. Taca z tej Mszy św. będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  6. Kartki na wypominki przynosimy do zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na dalsze prace przy bazylice. Za wsparcie tych prac składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  7. Dziś jeszcze: 

– Z uwagi na sytuację epidemiczną nie odbędzie się zbierane podpisów pod Inicjatywą „Tak dla rodziny, nie dla gender”. Odbędzie się w późniejszym czasie.

– Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy w. o godz. 7.30.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

  1. W ostatnim tygodniu zmarła z naszej parafii Teresa Nawracaj, lat 72, zam. w DPS w Karwodrzy. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…
  2. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu Diecezji Tarnowskiej.
  3. Na dalsze przeżywanie Dnia Pańskiego i ostatni tydzień nabożeństw różańcowych, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.