OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejszą pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy w Kościele w Polsce nowy Rok Liturgiczny i zarazem drugi rok pracy duszpasterskiej związany z Eucharystią pt. „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Aby dobrze przeżyć ten czas pomagają nam w tym rekolekcje, które dziś się kończą. Dziękujemy ojcom rekolekcjonistom: o. Zbigniewowi Bruziemu i o. Józefowi Grzywaczowi za podjęcie zaproszenia na te rekolekcje w trudnym czasie pandemii i wygłoszone Słowo Boże, a Wam, Drodzy Parafianie i Goście, za to, że skorzystaliście z tego błogosławionego czasu odnowy duchowej naszego życia chrześcijańskiego.
 2. Od jutra zapraszamy do udziału w nabożeństwach adwentowych, zwłaszcza na Msze św. roratnie o godz. 18.30 oprócz środy, soboty i niedzieli. Rodziców zachęcamy, aby przychodzili wraz ze swoimi dziećmi. Rekolekcje może zrodziły w nas dobre postanowienia, spróbujmy je teraz realizować podczas adwentowego czuwania na przyjście Pana Jezusa na ziemię. 
 3. W czasie adwentowym zapraszamy do udziału w stałych nabożeństwach w naszym sanktuarium, takich jak: codzienna adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy adoracji; codzienna modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem po Mszy św. wieczornej w kościele; nabożeństwo do św. Gerarda, patrona matek, we wtorek o godz. 18.00; Nieustanna Nowenna w środę o godz. 18.00.
 4. W liturgii pierwszego tygodnia Adwentu będziemy obchodzić:

– Jutro (30.11) – Święto św. Andrzeja, Apostoła.

– W czwartek (3.12) – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera. Jest to zarazem I Czwartek miesiąca. Od godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę czcicieli NSPJ i Siostry Służebniczki. Zapraszamy ministrantów i lektorów na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii, powołań kapłańskich i zakonnych oraz wspólnoty redemptorystów pracujących w naszej parafii. Po Eucharystii spotkanie ministrantów i lektorów.

I Piątek miesiąca. Z uwagi na panującą pandemię odwiedziny chorych z posługą sakramentalną tylko w przypadkach nagłych lub po indywidualnym zgłoszeniu u duszpasterzy. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Pół godziny wcześniej możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania. 

I Sobota miesiąca. Zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót wynagradzające za grzechy i zniewagi czynione Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. wieczornej modlitwa różańcowa przed Najśw. Sakramentem w kościele.

 1. W dalszym ciągu przyjmujemy wiernych do Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu przy naszej bazylice. Osoby chętne, również spoza parafii, do ofiarowania jednej godziny tygodniowo Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie w kaplicy adoracji, prosimy o zapisywanie się w zakrystii.
 2. W przyszłą niedzielę (6.12):

– Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

– Uroczyste błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny.

– Msza św. z udziałem rolników i pszczelarzy o godz. 14.00.

 1. Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia prosimy Was o dar serca dla najuboższych. W kościele można wrzucać ofiary pieniężne do skarbonki przy ołtarzu Serca Pana Jezusa, zaś w sklepie „Spar”, na terenie naszej parafii, wystawiony jest kosz „Caritas” na dary żywnościowe.
 2. Już informujemy, że Misyjny Jarmark z Aniołami, organizowany co rokuprzez Redemptorystowkie Stowarzyszenie Przyjaciół Misji, działające przy naszej parafii, odbędzie się w trzecią niedzielę adwentu (13.12). W tym roku nabywając ozdoby świąteczne, wypieki i potrawy regionalne, będziemy mogli pomóc biednym ludziom w Boliwii, gdzie pracują polscy redemptoryści. Nasza pomoc finansowa posłuży w zabezpieczeniu najbardziej podstawowych potrzeb biednych, którzy z powodu pandemii są pozbawieni środków do życia, czy możliwości leczenia. Jarmark można również wspomóc poprzez wpłatę na profilu misjaboliwia na portalu zrzutka.pl https://zrzutka.pl/misjaboliwia. Zapraszamy do włączenia się w to dzieło misyjne! Każdy z nas jest MISJONARZEM.
 3. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Są też świece „Caritas” na stół wigilijny oraz opłatek.
 4. Dziś jeszcze: 

– Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

 1. Informujemy, że za śp. zmarłą Elżbietę Witek zostało zamówione 10 Mszy św. od mieszkańców ulic: Długiej, Stawarza, Młyńca i Drelicharza. 
 2. W minionym tygodniu zmarło czterech naszych parafian: Maria Aksamit, l. 74, z Karwodrzy;  Józef Husarz, l. 54, z Karwodrzy;  Józef Wojtanowski, l. 90, z ul. Rzecznej i Antoni Pawlik, l. 84 z ul. Ryglickiej, którego pogrzeb odbędzie się dzisiaj w Kaplicy Cmentarnej o godz. 14.00. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu …
 3. Na rozpoczęty nowy tydzień i zarazem nowy rok liturgiczny oraz zakończenie rekolekcji parafialnych przyjmijmy uroczyste Boże błogosławieństwo.