OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata,która jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego. 
 2. W ostatnim tygodniu roku liturgicznego zapraszamy do udziału w nabożeństwach wypominkowych za zmarłych o godz. 18.00 oraz w stałych nabożeństwach mających miejsce w naszym sanktuarium.
 3. W tym tygodniu swoje spotkania po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej w kościele mają:

Krąg Rodzin – we wtorek.

Parafialny Zespół Synodalny – w środę. Prosimy członków Zespołu o zabranie kartek do konsultacji z zakrystii.

Sanktuaryjne Koło Przyjaciół Radia Maryja – w czwartek.

 1. Ks. bp Andrzej Jeż będzie przeżywał 11. rocznicę swoich święceń biskupich – w sobotę. Z tej okazji zachęcamy wiernych do modlitwy za pasterza naszej diecezji.
 2. Zbliża się Adwent. W parafii organizujemy rekolekcje pod hasłem „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy!”, które potrwają od najbliższego piątku do niedzieli. Poprowadzą je ojcowie z naszego domu zakonnego: o. Zbigniew Bruzi i o. Józef Grzywacz. Ze spowiedzi możemy korzystać podczas rekolekcji pół godziny przed Mszami św. Spotkania rekolekcyjne z kazaniem tematycznym będą się odbywać o godz. 8.00, 11.00, 17.00 i o 18.30. O godz. 15.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w kościele. Dokładny plan rekolekcji na plakacie na tablicy ogłoszeń i w Internecie. Wszystkich wiernych parafian, rodziców wraz ze swoimi dziećmi i tych, którzy chcą dobrze przeżyć czas Adwentu i przygotować się na święta Bożego Narodzenia, serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach.
 3. W przyszłą niedzielę (29.11) rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – Adwent i zarazem nowy rok duszpasterski Kościoła w Polsce pt. „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Jest to druga część, trzyletniego programu, osnuta wokół hasła: „Eucharystia daje życie”.
 4. Z racji ostatniej niedzieli miesiąca (29.11), Msza św. o godz. 7.30 w intencji Róż: św. Cecylii, św. Marii Magdaleny i św. Elżbiety. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 5. W związku z obostrzeniami sanitarnymi Zarząd OSP w Karwodrzy informuje, że strażacy nie będą odwiedzać mieszkańców i rozprowadzać kalendarzy. Kalendarze będą dostępne w Domu Strażaka w Karwodrzy w kolejne niedziele: 29.11 i 6.12 w godz. 8.30 – 16.00.
 6. Dziś jeszcze: 

Msza św. z udziałem kolejarzy o godz. 10.30 z racji wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy, która przypada w środę (25.11). 

Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

Nieszpory żałobne za zmarłych chórzystów i muzyków o godz. 18.00 i Msza św., podczas której nastąpi obrzęd przyjęcia nowych członków do Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej.

 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.
 2. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie: Bogusław Wójcik, l. 55, z Karwodrzy. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 10.00 w Kaplicy Cmentarnej i Dorota Pochroń, l. 94, z Karwodrzy. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.30 w bazylice. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu …
 3. Na dalsze przeżywanie Dnia Pańskiego i ostatni tydzień okresu zwykłego, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.