OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych i zarazem pierwszą niedzielę miesiąca – adoracyjną.
 2. Msze św. dziś są sprawowane w naszym kościele wg porządku niedzielnego. 
 3. Zgodnie z ostatnimi zaleceniami władz państwowych w Kaplicy Cmentarnej nie będzie sprawowanych Mszy św. dziś i jutro.
 4. Penitencjaria Apostolska, na polecenie papieża Franciszka wydała dekret w związku z pandemią COVID-19, w którym czytamy, że odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać nie tylko od 1 do 8 listopada, lecz przez inne osiem dowolnych dni listopada. Pełna treść dekretu znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Zachęcamy wiernych do zyskiwania odpustów dla wiernych zmarłych.
 5. W poniedziałek, we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny, Msze św. w naszym kościele o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 16.00, 18.30.
 6. Zapraszamy wiernych na nabożeństwa wypominkowe za zmarłych, które sprawowane są codziennie o godz. 18.00 oprócz wtorku, środy i niedzieli, zaś w każdą sobotę listopada zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji zmarłych polecanych na nabożeństwach wypominkowych w bieżącym tygodniu.

– W poniedziałek (2.11) – Nieszpory żałobne o godz. 18.00 i Wypominki oraz Msza św. za zmarłych redemptorystów spoczywających na tuchowskim cmentarzu i wszystkich zmarłych członków Zgromadzenia Redemptorystów, szczególnie w ostatnim roku. 

– W czwartek (5.11) – Nieszpory żałobne o godz. 18.00 i Wypominki oraz Msza św. za wszystkich zmarłych redemptorystów naszej Prowincji, szczególnie z naszej wspólnoty. 

– W piątek (6.11) – Nieszpory żałobne o godz. 18.00 oraz Msza św. za zmarłych krewnych współbraci należących aktualnie do naszej wspólnoty zakonnej oraz w intencji wszystkich zmarłych dobroczyńców naszego kościoła i klasztoru. 

– W niedzielę (8.11) – Msza św. za zmarłych mieszkańców Kielanowic o godz. 10.30.

– W poniedziałek (9.11) – Wypominki za zmarłych parafian w latach 1981-1990.

 1. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

Nabożeństwo do św. Gerarda, patrona matek – we wtorek o godz. 18.00.

Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa – w środę (4.11). Podczas Nieustannej Nowenny zostanie podjęty cykl kazań pt. „Żyć jak bracia i siostry. Czy to możliwe dzisiaj?”. Bedą to rozważania nad ostatnią encykliką papieża Franciszka pt. „Fratelli tutti”, które poprowadzi o. Sylwester Pactwa z naszej wspólnoty zakonnej.

I czwartek miesiąca. O godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę czcicieli NSPJ. Msza św. o godz. 18.30 w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii, powołań kapłańskich i zakonnych oraz wspólnoty redemptorystów pracujących w naszej parafii.

Wspomnienie bł. Męczenników hiszpańskich,redemptorystów (6.11). Z racji I Piątku miesiąca dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Pół godziny wcześniej, możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania. Z uwagi na duży wzrost zachorowań, odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, tylko w przypadkach nagłych lub po indywidualnym zgłoszeniu u duszpasterzy.

I Sobota miesiąca. Zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót wynagradzające za grzechy i zniewagi czynione Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. modlitwa różańcowa przed Najśw. Sakramentem w kościele.

 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Z tej okazji zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”. Z racji drugiej niedzieli miesiąca taca będzie przeznaczona na remont dachu kaplicy polowej, który przecieka. Za złożone ofiary na ten cel na tacę, czy na konto parafialne, już dziś serdecznie dziękujemy. „Bóg zapłać”.
 2. Planowany kurs przedmałżeński dla narzeczonych, który miał się rozpocząć w naszej parafii w najbliższy piątek, nie odbędzie się z uwagi na panującą sytuacje epidemiczną. Zostaje on przesunięty na bardziej bezpieczny czas.
 3. W związku z aktualną, niebezpieczną sytuacją w Polsce, pojawiają się różne inicjatywy mające na celu przerwanie eskalacji nienawiści i niepokojów w naszej Ojczyźnie, przepraszanie Boga za profanacje kościołów, modlitwy o poszanowanie życia od poczęcia do naturalnej śmierci i o ustanie pandemii. Wśród nich jest „Różaniec do granic nieba”, czy „Uratuj bliźniego”. Więcej na te tematy znajdziemy w mediach. W tych intencjach modlimy się również codziennie na dróżkach różańcowych oraz, jako wspólnota zakonna, w bazylice o godz. 20.30. Zachęcamy wiernych, aby włączać się w te modlitwy, również w swoich domach.
 4. Dziś jeszcze: 

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

 1. W ostatnim tygodniu zmarli z naszej parafii: Józef Chrząszcz, lat 60, zam. przy ul. Św. Józefa i Stanisław Husarz, lat 71, zam. w Karwodrzy. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…
 2. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu Diecezji Tarnowskiej.
 3. Rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu.