OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy 32. niedzielę w ciągu roku i zarazem XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tym razem niesiemy pomoc Kościołowi w potrzebie w Republice Środkowoafrykańskiej.
 2. Zapraszamy wiernych na nabożeństwa wypominkowe za zmarłych, które sprawowane są codziennie o godz. 18.00 oprócz wtorku, środy i niedzieli, zaś w każdą sobotę listopada zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji zmarłych polecanych na nabożeństwach wypominkowych w bieżącym tygodniu. Listy zmarłych składamy w zakrystii.
 3. W liturgii tego tygodnia będziemy wspominać:

– W poniedziałek – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej i zarazem 288. rocznicę założenia Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela. Polecamy waszym modlitwom całe zgromadzenie redemptorystów, aby wiernie wypełniało swoją misję w Kościele.

– We wtorek – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

– W środę – św. Marcina z Tours, biskupa oraz Narodowe Święto Niepodległości. W trudnej sytuacji społecznej, jaką przeżywamy, prosimy wiernych o szczególną modlitwę w intencji Ojczyzny.

– W czwartek – św. Jozafata, biskupa i męczennika.

– W piątek – świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników Polski.

 1. W przyszłą niedzielę (15.11) będziemy przeżywać IV Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Wyciągnij rękę do ubogiego” (Syr 7, 32). Po Mszach świętych zbiórka do skarbony. W naszym Zgromadzeniu będzie to również Dzień Wspierania Redemptorystowskiego Powołania Misyjnego.
 2. W przyszłą niedzielę (15.11):

– Dzień skupienia dla narzeczonych z racji III niedzieli miesiąca. 

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00.

 1. W związku z szerzącą się pandemią władze państwowe wprowadziły kolejne obostrzenia. W naszej świątyni podczas nabożeństw może przebywać 1 osoba na powierzchni 15 m2 w odległości od siebie nie mniejszej niż 1,5 metra. To obostrzenie obowiązuje od wczoraj (7.11) do 29 listopada br., a od 30 listopada wracamy do 1 osoby na 7 m2 powierzchni. Biorąc pod uwagę powierzchnię naszego kościoła (448 m2) przy obecnych obostrzeniach nie może w nim przebywać na nabożeństwie więcej niż 30. wiernych przez najbliższe 3 tygodnie, później 64 osoby. 
 2. Biorąc pod uwagę niebezpieczną sytuację społeczną w naszej Ojczyźnie i obostrzenia sanitarne potrzebna jest wspólnotowa modlitwa. Obecnie w przestrzeni publicznej może przebywać razem tylko 5 osób, a w kościele 30, dlatego też od dziś modlitwa różańcowa po Mszy św. wieczornej będzie miała miejsce w kościele przed Najśw. Sakramentem. Dodatkowo dziś, na zakończenie inicjatywy „Różaniec do Granic Nieba”, będzie miało miejsce zawierzenie się Sercu Jezusowemu i Matce Bożej.
 3. W związku z szerzącą się pandemią Wojewoda Małopolski kieruje apel, którego treść znajduje się na tablicy ogłoszeń, a w Tarnowie w najbliższym czasie rozpocznie się budowa szpitala tymczasowego. W związku z tą inicjatywą potrzebne będzie zaangażowanie lekarzy, lekarzy emerytów, lekarzy z prywatnych gabinetów, stomatologów, pielęgniarek, ratowników medycznych, opiekunów medycznych. Zatrudnieni otrzymają pełne wsparcie sanitarne i wynagrodzenie zgodne z rozporządzeniami Ministerstwa Zdrowia. Osoby zainteresowane w sprawie pracy proszeni są o kontakt mailowy: szpitaltymczasowy@lukasz.med.pl. Zwracamy się także z apelem do ozdrowieńców, czyli osób, które przeszły już COVID i mogą oddać osocze. Prosimy zgłaszać się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w szpitalu im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie, ul. Szpitalna 13.
 4. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. W trudnym czasie, jaki przeżywamy, dobra lektura jest wskazana. Zachęcamy wiernych do jej czytania i pogłębiania swojej wiary.
 5. Dziś jeszcze: 

– Zbiórka do skarbony na „Kościół w potrzebie”. Dziękujemy także za dzisiejszą tacę inwestycyjną na pokrycie kosztów naprawy dachu na kaplicy polowej. Prosimy także o przekazywanie dowolnych ofiar na konto parafialne na ten cel. Wszystkim rozumiejącym potrzeby parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

 1. W ostatnim tygodniu zmarli z naszej parafii: Genowefa Fortecka, lat 81, zam. w Karwodrzy, Bogumiła Brodło, lat 65, zam. przy ul. Wysokiej i wczoraj Stanisława Krzemień, lat 93, zam. w Karwodrzy. Jej pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 14.00 w kościele. Polećmy je miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…
 2. Na rozpoczęty tydzień okazywania modlitewnej pamięci naszym zmarłym, ofiarowania za nich odpustów, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.