OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy II niedzielę adwentowego czuwania na przyjście Pana. Z racji I niedzieli miesiąca na zakończenie Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W całej Polsce obchodzimy dziś już po raz 21. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy tej okazji przypominamy o posłudze redemptorystów w Rosji i w Kazachstanie i prosimy Was o modlitwę o dar nowych powołań misyjnych oraz dziękujemy wszystkim za złożone ofiary do skarbony na dziedzińcu po Mszy św. 
 3. W czasie Adwentu zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach. Dziękujemy rodzicom i opiekunom, że w tym trudnym czasie pandemii przychodzicie z dziećmi na Roraty o godz. 18.30. 
 4. W liturgii drugiego tygodnia Adwentu będziemy obchodzić:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, patrona pszczelarzy.

– we wtorek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, patronki Zgromadzenia Redemptorystów i zarazem uroczystość odpustowa w naszej bazylice. Msze św. w tym dniu o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.00 i 18.30. O godz. 12.00 zapraszamy na nabożeństwo „Godzina Łaski”, by prosić Maryję o potrzebne łaski w tym szczególnym czasie.

 1. W przyszłą niedzielę (13.12) przypada dzień modlitw za ofiary stanu wojennego oraz rozpoczniemy kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Po Mszach św. będziemy mogli złożyć podpis pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą „Tak dla rodziny, nie dla gender”. Jej celem jest wypowiedzenie przez Polskę genderowej konwencji stambulskiej, która m.in. podważa prawa przysługujące rodzicom do wychowania ich dzieci, narusza zasady wolności sumienia, ochrony praw dziecka, a to wszystko jest sprzeczne z polską Konstytucją. Przy podpisie potrzebny będzie pesel.
 2. Zgodnie z ostatnim rozporządzeniem premiera z dnia 26 listopada br., zasięgnięciu opinii policji i sanepidu oraz dostosowując się do wymogów przepisów sanitarnych w przyszłą niedzielę odbędzie się przy naszym sanktuarium XIV Misyjny Jarmark z Aniołami. Nabywając ozdoby świąteczne, wypieki i potrawy regionalne, będziemy mogli pomóc biednym ludziom w Boliwii, którzy z powodu pandemii są pozbawieni środków do życia, czy możliwości leczenia. Jarmark można również wspomóc poprzez wpłatę na profilu misjaboliwia na portalu zrzutka.pl https://zrzutka.pl/misjaboliwia. Już teraz dziękujemy wszystkim za modlitewne i materialne wsparcie tej inicjatywy.
 3. Informujemy, że Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się w czwartek (17.12).
 4. Dziś jeszcze: 

– Na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny.

– Msza św. z udziałem rolników i pszczelarzy o godz. 14.00.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka, świece „Caritas” oraz opłatek na stół wigilijny.
 2. W ostatnim tygodniu zmarł z naszej parafii Franciszek Mróz, l. 71, z Zabłędzy. Jego pogrzeb dzisiaj o godz. 13.00 w Kaplicy Cmentarnej. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…
 3. A teraz rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu.