OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy dzisiaj ostatnią Niedzielę Adwentu.
 2. Spowiedź przedświąteczna w naszym kościele od jutra do środy od godz. 6.00 do 12.00 i od godz. 15.00 do 19.00; w Wigilię od godz. 6.00 do 12.00.
 3. W czwartek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Zapraszamy na Pasterkę o godz. 22.00, która, po raz pierwszy, będzie sprawowana na odnowionym dziedzińcu sanktuaryjnym i tradycyjnie o godz. 24.00 w bazylice. Ofiary zebrane na tacę z Mszy św. pasterskich będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.
 4. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego i św. Szczepana, pierwszego męczennika, porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. 
 5. W Boże Narodzenie, z uwagi na uroczystość, nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Zapraszamy na, ostatnie w roku kalendarzowym, Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.
 6. W drugi dzień świąt składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 7. W przyszłą niedzielę (27.12) przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to dzień jubileuszy małżeńskich. Po każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.
 8. Jak już wiemy, w tym roku z uwagi na pandemię, nie odbędzie się tradycyjna wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Tarnowskiego serdecznie zapraszamy mieszkańców poszczególnych rejonów parafii na specjalnie celebrowane Msze Święte w ich intencji. Będą one sprawowane: 28., 29. i 30. grudnia oraz w 4 soboty stycznia o godz. 16.00 w bazylice. Rejony i ulice podane są w świątecznym biuletynie „Chorągiew Maryi”, na stronie internetowej parafii i na plakacie na tablicy ogłoszeń.
 9. Dziękuję Redakcji Chorągwi Maryi za przygotowanie świątecznego numeru biuletynu parafii i sanktuarium. Zachęcamy wiernych, by sięgnęli po ten numer, w którym znajdziemy m.in. inspiracje na nowy rok pracy wg programu duszpasterskiego, czy obrzęd Wieczerzy wigilijnej w rodzinie. Biuletyn znajduje się przy ołtarzach bocznych. Dziękujemy wszystkim Czytelnikom za dobrowolną ofiarę składaną na pokrycie kosztów druku.
 10. Parafialny Oddział Caritas informuje, że jutro (21.12) będzie rozdzielana pomoc w formie paczek świątecznych. Dla osób z Tuchowa w godzinach od 12.00 do 13.00 oraz od 14.30 do 16.00 na dziedzińcu, przed furtą klasztorną, przy pokoju CARITAS. Dla osób z Karwodrzy w godzinach od 13.00 do 14.00 przy Remizie Strażackiej w Karwodrzy.
 11. Dziękujemy wszystkim anonimowym ofiarodawcom i darczyńcom za dar serca złożony w czasie Adwentu dla najuboższych w parafii, zarówno za dary żywnościowe składane w sklepie „Spar”, jak i ofiary pieniężne wrzucane do skarbonki przy ołtarzu Serca Pana Jezusa. Wszystkich dobroczyńców zapraszamy na Eucharystię w ich intencji podczas Pasterki o godz. 24.00.
 12. Tradycyjnie przed świętami na dziedzińcu wystawione jest sianko na stół wigilijny, które można sobie zabrać wychodząc z kościoła.
 13. Informujemy, że w najbliższym czasie będą odprawione Msze św. w następujących intencjach: w intencji mieszkańców ulic: Dalekiej, Strzeleckiej, Promiennej i Wołowej na pasterce o godz. 22.00 i 1 stycznia o godz. 10.30; w intencji mieszkańców Kielanowic w Boże Narodzenie i w Nowy Rok na sumie; w intencji Róż: św. Elżbiety i św. Stanisława w ostatni dzień roku o godz. 17.00; w intencji Róż: św. Łucji i św. Piotra 3 stycznia 2021 r. o godz. 7.30. Wyjątkowo, będzie wtedy po Mszy św., zmiana tajemnic Żywego Różańca. 
 14. Z uwagi na czas świąteczny od dziś do 7. stycznia nie będzie modlitwy różańcowej po Mszy świętej wieczornej w kościele. Zachęcamy wiernych, by w swoich domach podjąć wspólną modlitwę rodzinną.
 15. W zakrystii do nabycia prasa katolicka, opłatek, a u Braci kleryków, przed kościołem, można nabyć najnowszy numer biuletynu seminaryjnego „Rodzina Odkupiciela” za dowolną ofiarę. 
 16. Przy ołtarzu Serca Pana Jezusa pali się Betlejemskie Światełko Pokoju, od którego możemy zapalić swoją świecę na stół wigilijny.
 17. Dzisiaj jeszcze

– Msza św. jubileuszowa z okazji 40. lat posługi organisty p. dra Jana Gładysza w naszej parafii o godz. 10.30, pod przewodnictwem JE Ks. Bpa Andrzeja Jeża. 

– Dzień skupienia dla narzeczonych. 

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

 1. Pomódlmy się wspólnie w intencji trwającego V Synodu naszej diecezji: Boże w Trójcy Świętej Jedyny…
 2. Na radosne przeżywanie ostatniej Niedzieli Adwentu i zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego przyjmijcie Boże błogosławieństwo.