Dr Jan M. Gładysz, który od 40 lat jest organistą w sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, 20 grudnia został odznaczony złotym medalem Benemerenti przyznanym przez papieża Franciszka. Papieskie odznaczenie zasłużonemu organiście wręczył biskup tarnowski Andrzej Jeż.

W 4 niedzielę adwentu (20.12 br.), na sumie o godz. 10.30, miał miejsce rubinowy jubileusz posługi organisty p. dra Jana Mikołaja Gładysza. Uroczystości przewodniczył pasterz naszej Diecezji Tarnowskiej JE Ks. Bp Andrzej Jeż, a z ramienia Zgromadzenia redemptorystów, Przełożony Prowincji Warszawskiej o. Janusz Sok.
Na zakończenie liturgii Biskup Andrzej wręczył papieskie, honorowe odznaczenie, złoty medal – Benemerenti, naszemu organiście za długoletnie i wyjątkowe zasługi dla Kościoła katolickiego.

P. Janie, gratulujemy tego zaszczytnego wyróżnienia zarówno Panu, jak i całej Pana rodzinie.

Fot. Krzysztof Świderski

DROGI P. JANIE – CZCIGODNY JUBILACIE!

Wielki poeta Adam Asnyk pisał: „Muzyki czar, ten nigdy nie przeminie/ On wieczną jest potrzebą/ I ludzki duch wciąż za nim płynie/ Z nadzieją patrząc w niebo… Z muzyką jest jak z Ewangelią: jeśli ma poruszyć serca, musi być przez serce…” .
Drogi Jubilacie, z okazji 40 – lecia pracy organisty w sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej – w imieniu całej naszej wspólnoty składamy -z serca płynące – gratulacje i podziękowania.
Jak to dobrze, że tu jesteś z nami, że Bóg postawił Ciebie tu, w tym świętym miejscu, pod czujnym okiem Matki Bożej, która karmi nas mądrością i miłością.
Czcigodny P. Janie, zechciej przyjąć najserdeczniejsze gratulacje za to piękne odznaczenie papieskie, za Twoją gorliwą i pełną poświęcenia posługę w naszym sanktuarium i w różnych miejscach.
Dziękujemy P. Janie za mistrzowskie granie, które rozkoszuje duszę, porusza serce i sprawia przyjemność. Jesteśmy wdzięczni za prowadzenie Sanktuaryjnego Chóru Mieszanego i w przeszłości Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej.
Dziękujemy za pomaganie nam w przeżywaniu wiary i modlitwy poprzez aranżację muzyki i śpiewu bogatego w pieśni, tak starannie dobrane na różne uroczystości i święta.
Dziękujemy za liczne koncerty, jak również kompozycje muzyczne i długoletnie krzewienie muzyki kościelnej, która ma w sobie coś anielskiego i pomaga dostrzec piękno Boga.
Wyrażamy wdzięczność za promowanie naszej małej tuchowskiej Ojczyzny w kraju i za granicą poprzez liczne występy, konkursy i inne inicjatywy.
Dziękujemy Bogu, że obdarzył Cię wewnętrznym wzrokiem, który pozwala widzieć to, czego wymaga Majestat Boży.
Czcigodny Panie Janie, życzymy Ci następnych Jubileuszy, życzymy radości ze służby Bogu i Kościołowi. Życzymy, abyś umocniony Bożymi łaskami, matczyną opieką i darami Ducha Świętego nadal z oddaniem, pasją i satysfakcją krzewił piękno muzyki sakralnej.
Niech żadne trudności zewnętrzne czy wewnętrzne nie zdołają osłabić Twojego zapału, lecz pomogą w wypełnianiu tego szczytnego powołania.
Życzymy zdrowia, radości, życzliwych ludzi na swej drodze, a także realizacji osobistych pragnień. Niech pieśń, która jest potrzebą ludzkiego serca, wydobywa radość i nadzieje,
Niech Najświętsza Maryja Panna – Pani Tuchowska, wstawia się za Tobą u Boga.
Szczęść Boże!

Zobacz informacje na stronie Gościa Niedzielnego