OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy dzisiaj pierwszą niedzielę po Uroczystości Narodzenia Pańskiego, która jest Świętem Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. Na każdej Mszy św., po homilii, nastąpi obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. 
 2. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

Święto Świętych Młodzianków Męczenników – jutro.

Spotkanie redakcyjne biuletynu parafii i sanktuarium „Chorągiew Maryi” – we wtorek, po Mszy św. wieczornej.

Odwiedziny chorych – w środę od godz. 8.30.

Msza święta na zakończenie roku – w czwartek o godz. 17.00 z dziękczynnym „Te Deum”.

 1. W miejsce tradycyjnej kolędy, dla podtrzymania więzi wiernych ze wspólnotą parafialną, serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00 w bazylice:

– mieszkańców Karwodrzy (prawa strona) – w poniedziałek;

– mieszkańców Karwodrzy (lewa strona) i Trzemesnej – we wtorek;

– mieszkańców ulic: Warzywnej, św. Józefa, Wałęgi, Wysokiej i Granicznej – w środę;

– mieszkańców ulic: Tarnowskiej, Zabłędzy, Nowej, Nadziei, Przedmieścia Górnego i Partyzantów – w sobotę.

 1. W związku z zaostrzoną sytuacją epidemiczną i ogłoszonym zakazem przemieszczania się w Sylwestra od godz. 19.00 do godz. 6.00 1-go stycznia, nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 23.00, Mszy św. o północy i Mszy św. w Nowy Rok o godz. 6.00. 
 2. W piątek 1 stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, a zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze święte według porządku niedzielnego. Jest to uroczystość nakazana dlatego pamiętajmy o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. Z uwagi na uroczystość, nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. 
 3. W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca. Zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót wynagradzające za grzechy i zniewagi czynione Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 18.30 Msza św., a po niej modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem w kościele. 
 4. W przyszłą niedzielę (3.01), z racji I niedzieli miesiąca,Msza św. z udziałem Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00.
 5. Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi, pielgrzymów i gości do odwiedzenia ruchomej szopki, jak również szopki, która znajduje się w kaplicy polowej na dziedzińcu.
 6. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Są też kalendarze na 2021 r.
 7. Dziś jeszcze: 
 8. Pomódlmy się wspólnie w intencji trwającego V Synodu naszej diecezji: Boże w Trójcy Świętej Jedyny…
 9. W ostatnim tygodniu zmarł nasz parafianin Kazimierz Poręba, l. 82 zamieszkały na Wołowej. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…
 10. Na radosne przeżywanie Niedzieli Świętej Rodziny przyjmijcie Boże błogosławieństwo.