Trudne czasy? Coś niemożliwego? Za duże przeszkody? To nie pretekst by zaprzestać czynienia dobra! Redemptorystowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Misji, działające przy WSD Redemptorystów w  Tuchowie stawiło czoło wszelkim przeciwnościom i XIV Misyjny Jarmark z Aniołami został z powodzeniem przeprowadzony. 

Tegoroczny jarmark odbył się pod hasłem ,,Misja Boliwia”. Jego celem było zapewnienie najbardziej podstawowych potrzeb ludzi z boliwijskiej Tupizy, którzy z powodu pandemii zostali pozbawieni środków do życia i możliwości leczenia. Na miejscu posługuje czterech redemptorystów, w tym dwóch Polaków: o. Stanisław Piekielniak CSsR oraz o. Kazimierz Strzępek CSsR.

Nie byłoby tego wydarzenia, gdyby nie wspólnota misjonarzy, która utworzyła się przy Jarmarku z Aniołami i z roku na rok staje się coraz większa. To właśnie hojność sponsorów, zaangażowanie różnych kół, stowarzyszeń, ośrodków oświaty, wolontariuszy RSPM-u i bardzo dużej ilości osób prywatnych sprawiła, że również w wymagającym roku, naznaczonym pandemią i obostrzeniami jarmarkowe stoły na placu tuchowskiego sanktuarium obfitowały w różnego rodzaju ozdoby i produkty spożywcze. Zaangażowanie i otwartość serc na potrzeby innych ludzi, którą dostrzega się zarówno w organizatorach, wszystkich zaangażowanych, jak i obecnych na jarmarku rodzi wiele radości i napełnia optymizmem oraz dodaje nadziei, że dobro nigdy w nas nie gaśnie! Na tegorocznym jarmarku, w godzinach południowych, zaszczycił nas swą obecnością Święty Mikołaj rozdający cukierki, a czas upiększył występ Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej z Tuchowa.

Z powodu pandemii Covid-19 została uruchomiona również zbiórka na: zrzutka.pl/misjaboliwia, która będzie dostępna do 20 grudnia, więc również Ty możesz dołączyć się do tego pięknego dzieła, dokonując wpłaty na podaną ,,zrzutkę”. 

Oto relacje kilku uczestników:

– Od jakiegoś czasu Matka Boża ,,chodziła nam po głowie”, ponieważ ostatni raz byliśmy w Tuchowie chyba 30 lat temu. Chcieliśmy wspomóc Boliwię, choć nie ukrywam, że zależało nam również na spróbowaniu klasztornego chleba – mówią mieszkańcy Nowego Sącza.

– Staramy się być na Jarmarku z Aniołami każdego roku, pomimo tego, że na co dzień mieszkamy w Krakowie. Myślimy, że każdy z okolic Tuchowa powinien się tu pojawić i wesprzeć tę akcję, myśląc o tym, komu możemy pomóc – podkreśla małżeństwo z Krakowa.

– Jak każdego roku na Jarmarku z Aniołami mogę doświadczyć atmosfery radości, miłości oraz jedności. Jestem tutaj, aby być misjonarzem w taki sposób, w jaki potrafię. Zachęcam każdego do otwierania swojego serca na potrzeby innych ludzi – dodaje Julia z pobliskich Siedlisk.

Już teraz informujemy i zapraszamy na Eucharystię w intencji wszystkich dobrodziejów, uczestników i organizatorów XIV Misyjnego Jarmarku z Aniołami, która zostanie odprawiona w niedzielę 17.01.2021r. o godz. 16.00 w Bazylice Matki Bożej Tuchowskiej.

Dominik Strychacz CSsR

Redemptorystowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Misji działające przy WSD Redemptorystów w Tuchowie zaprasza wszystkich na XIV Misyjny Jarmark z Aniołami, który odbędzie się 13.12.2020r. na dziedzińcu przed Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej.

Jak każdego roku dochód z tego świątecznego kiermaszu w bardzo konkretny sposób wesprze potrzebujących, którym posługują misjonarze redemptoryści. W zeszłym roku, wspieraliśmy remont salek katechetycznych w Bom Jesus da Lapa w Brazylii, dwa lata temu – Argentynę, trzy lata temu – Mińsk a cztery lata temu – Burkina Faso. 

Natomiast w tym roku, pragniemy wesprzeć misję polskich redemptorystów w Boliwii w mieście Tupiza. 

Chcemy zabezpieczyć najbardziej podstawowe potrzeby ludzi biednych, którzy z powodu pandemii pozbawieni są środków do życia i możliwości leczenia.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współtworzenia tego misyjnego dzieła! Wspomóc tę inicjatywę można poprzez dostarczenie wszelkiego rodzaju wyrobów świątecznych – od jedzenia po ozdoby, bezpośredni udział w Jarmarku (wydarzenie odbędzie się zgodnie z ostatnim rozporządzeniem premiera z dnia 26 listopada br., po zasięgnięciu opinii policji i sanepidu oraz dostosowując się do wymogów przepisów sanitarnych), a także nie wychodząc z domu! Biorąc pod uwagę pandemię Covid-19 uruchomiliśmy również możliwość wsparcia poprzez wpłatę na: https://zrzutka.pl/misjaboliwia

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z nami za pośrednictwem 

e-maila: rspmisje@gmail.com a także telefonicznie: 14 632 72 00.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej: www.wsd.redemptor.pl/anioly 

oraz na Facebooku: rspmcssr 

KAŻDY JEST MISJONARZEM!