OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy 2 niedzielę zwykłą. W Roku św. Józefa, w każdą 3. niedzielę miesiąca, na zakończenie Mszy św. będziemy modlić się modlitwą do św. Józefa, w środy zaś celebrowane są Msze św. wotywne o św. Józefie do południa i przed błogosławieństwem końcowym odmawiana jest Litania do św. Józefa, również kazania Nowennowe poświęcone są tematycznie św. Józefowi. 
  2. W tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

– Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który rozpocznie się w poniedziałek.

– Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy – w czwartek. Jest to zarazem Dzień Babci.

– Dzień Dziadka – w piątek.

– Czuwanie młodzieży w ramach cyklu „Droga wewnętrzna” – w piątek. Czuwanie będzie transmitowane na żywo przez kanał Synaj.tv. Rozpocznie się o godz. 19.30.

– Ostatnia Msza św. kolędowa, w miejsce tradycyjnej kolędy, za mieszkańców ulic: Wołowa, Promienna, Strzelecka, Daleka i Górna – w sobotę o godz. 16.00 w bazylice.

  1. W przyszłą, III niedzielę zwykłą, będziemy przeżywać po raz drugi, zgodnie z życzeniem Ojca Świętego Franciszka, Niedzielę Słowa Bożego.
  2. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ogłosił niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia we wszystkich polskich kościołach będą zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Również w naszej parafii po wszystkich Mszach św. przedstawiciele Caritas będą zbierać ofiary pieniężne do puszek na ten cel.
  3. Pomimo panującej trudnej sytuacji epidemicznej, w naszej parafii mają miejsce stałe modlitwy i nabożeństwach, takie jak: 

– Śpiew Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny w każdą niedzielę o godz. 7.00 w bazylice.

– Codzienna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia prowadzona przez przedstawicieli grup naszej parafii oraz członków Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 w kaplicy adoracji.

– Codzienna modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem po Mszy świętej wieczornej.

– Adoracja Najśw. Sakramentu w dni powszednie od godziny 8.30 do wieczornego nabożeństwa w kaplicy adoracji.

– Nabożeństwo do św. Gerarda Majelli, patrona matek, w każdy wtorek o godz. 18.00 z osobistym oddaniem czci relikwiom św. Gerarda. 

– Modlitwa różańcowa w intencji rodzin, w każdą środę o godz. 17.20, a po niejNieustanna Nowenna o godz. 18.00 i Msza św. w intencjach zbiorowych.

– Adoracja czcicieli NSPJ, w każdy czwartek o godz. 17.30.

  1. W szczególnym roku poświęconym Eucharystii przyjmujemy nowe osoby do Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu z parafii i spoza. Wszystkich, którzy pragną ofiarować Jezusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie określony czas adorując Go w kaplicy adoracji zapraszamy do zapisywania się w zakrystii.
  2. Informujemy, że spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się we wtorek (26.01) po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej. 
  3. Dziś jeszcze: 

– Dzień skupienia dla narzeczonych.

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00.

– Msza św. dziękczynną za ofiarodawców i dobroczyńców XIV Misyjnego Jarmarku z Aniołami z udziałem Redemptorystowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji o godz. 16.00.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

  1. Pomódlmy się wspólnie w intencji trwającego V Synodu naszej diecezji: Boże w Trójcy Świętej Jedyny…
  2. Na cały nowy tydzień pracy, nauki i wypełnianie naszych zadań, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.