OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy 4. niedzielę zwykłąi zarazem niedzielę synodalną.
  2. Dziś również przypada 68. Światowy Dzień Chorych na Trąd. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych chorych.
  3. W tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

Święto Ofiarowania Pańskiego i zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – we wtorek 2 lutego. Diecezjalne obchody tego dnia rozpoczną się w naszym sanktuarium w poniedziałek 1 lutego o godz. 16.30 uroczystymi Nieszporami pod przewodnictwem Ks. Bpa Leszka Leszkiewicza. W Święto Ofiarowania Pańskiego Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.00 i 18.30. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na zakony klauzurowe.

– Na zakończenie okresu śpiewania kolęd, 2 lutego, po Koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00, młodzi kolędnicy będą adorować, na różnych instrumentach, Pana Jezusa w żłóbku, a o godz. 19.30 odbędzie się Jubileuszowy koncert kolęd Sanktuaryjnego Chóru Mieszanego w formie online. Na oba te wydarzenia transmitowane na żywo przez parafialne media, serdecznie zapraszamy wiernych. 

I Czwartek miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30, Mszę św. o godz. 18.30 w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii, powołań kapłańskich i zakonnych oraz wspólnoty redemptorystów pracujących przy naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie dla ministrantów i lektorów.

I Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 8.30. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Pół godziny wcześniej możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania. W liturgii wspominamy św. Agatę, dziewicę i męczennicę.

I Sobota miesiąca. Zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót wynagradzające za grzechy i zniewagi czynione Niepokalanemu Sercu Maryi od godz. 17.30. Po Mszy św. modlitwa różańcowa przed Najśw. Sakramentem w kościele. W liturgii wspominamy św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników.

  1. W przyszłą, I Niedzielę miesiąca, Msza św. z udziałem Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00.
  2. Pragniemy poinformować wiernych, że organizujemy pomoc materialną dla naszego parafianina Leosia w niedzielę 14-go lutego. Po Mszach świętych na dziedzińcu sanktuaryjnym odbędzie się Walentynkowy kiermasz ciast i różnych smakołyków. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w tą charytatywną akcję pt. „Podaruj serce dla Leosia”. Więcej informacji znajdziemy na plakacie na tablicy ogłoszeń oraz w mediach. 
  3. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do jej czytania oraz umacniania swojej wiary i wiedzy religijnej. Są jeszcze gromnice na Święto Ofiarowania Pańskiego.
  4. Dzisiaj jeszcze:

– Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

– Po sumie, w bazylice, krótki koncert kolęd w wykonaniu naszej Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej.

  1. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana z naszej parafii: Alfreda Klimek, w 90. roku życia, zam. przy ul. Warzywnej i Włodzimierz Kostecki, l. 75, zam. przy ul. Partyzantów. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…
  2. Pomódlmy się wspólnie w intencji trwającego V Synodu naszej diecezji: Boże w Trójcy Świętej Jedyny…
  3. Na nowy tydzień pracy, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.