OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim.
 2. W środę, 6 stycznia, obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego (tradycyjnie Trzech Króli). Na sumie błogosławieństwo kredy, kadzidła i wody. Kredą wypisujemy na drzwiach naszych domów i mieszkań inicjały Mędrców (K+M+B 2021) na znak przyjęcia, jak oni, wiary w Syna Bożego. Jest to również Misyjny Dzień Dziecka. Składka z Trzech Króli będzie przeznaczona na dzieła misyjne. 
 3. W Uroczystość Objawienia Pańskiego odbędzie się IV Tuchowski Orszak Trzech Króli. Hasłem tegorocznego Orszaku są słowa: „Panu dzięki oddawajmy!”. W tym roku będzie to przejazd Orszaku ulicami Tuchowa. Rozpocznie się na Rynku Tuchowskim po Mszy św. o godz. 10.00 w kościele św. Jakuba. Następnie przejedzie ulicami miasta i zakończy się ok. godz. 12.00 na ulicy Wysokiej przy bazylice. Ze względów bezpieczeństwa prosimy, aby w tym roku, kto może, oglądnąć Orszak z miejsca swej posesji. Plakat z trasą przejazdu Orszaku znajduje się na tablicy z ogłoszeniami i na stronie internetowej parafii.
 4. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca. Msza św. o godz. 18.30 w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii, powołań kapłańskich i zakonnych oraz wspólnoty redemptorystów pracujących w naszej parafii.
 5. Wznawiamy modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem po Mszy świętej wieczornej od najbliższego piątku (8.01).
 6. W miejsce tradycyjnej kolędy, dla podtrzymania więzi wiernych ze wspólnotą parafialną, serdecznie zapraszamy na Mszę św. w najbliższą sobotę (9.01) o godz. 16.00 w bazylice mieszkańców ulic: Długiej, Drelicharza, Młyńca i Stawarza.
 7. W przyszłą niedzielę (10.01) przeżywać będziemy Święto Chrztu Pańskiego, który kończy okres Narodzenia Pańskiego. 
 8. Z racji drugiej niedzieli miesiąca składka będzie przeznaczona na prace przy iglicy wieży klasztornej, za które już dziś Wam bardzo serdecznie dziękujemy.
 9. Dzisiaj jeszcze:

– Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

– Msza św. Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00.

 1. Pomódlmy się wspólnie w intencji trwającego V Synodu naszej diecezji: Boże w Trójcy Świętej Jedyny…
 2. Na dalsze przeżywanie radosnego okresu Narodzenia Pańskiego przyjmijcie Boże błogosławieństwo.