OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia.
  2. W tym roku nasza parafia przeżywa jubileusz 70. lat istnienia. Dokładnie 5-go stycznia 1951 r. Biskup Tarnowski Jan Stepa, specjalnym Dekretem ustanowił Parafię Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Tuchowie. Jest to dobra okazja, by dziękować Bogu za jubileusz istnienia parafii, za tych, którzy nią dotychczas kierowali i tych, którzy byli objęci duszpasterską troską, a także modlić się o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Tuchowskiej dla wszystkich obecnie żyjących parafian i towarzyszących im w pielgrzymce wiary duszpasterzy.
  3. W tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

Wspomnienie liturgiczne bł. Piotra Dondersa, redemptorysty – w czwartek.

– Kolejna Msza św. kolędowa, w miejsce tradycyjnej kolędy, za mieszkańców ulic: Ryglickiej, Rzecznej, Owocowej oraz Bistuszowej, w najbliższą sobotę (16.01) o godz. 16.00 w bazylice. 

Modlitwa różańcowa prowadzona przez członków Rycerstwa Niepokalanej – w sobotę – z racji 16-go dnia miesiąca, po Mszy św. wieczornej w kościele, przed Najświętszym Sakramentem. 

  1. W przyszłą niedzielę (17.01): 

– Dzień skupienia dla narzeczonych, z racji trzeciej niedzieli miesiąca. Od godz. 8.30 możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. O godz. 9.00 Msza św., po niej adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy adoracji, a następnie konferencje w sali parafialnej.

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00.

– Msza św. dziękczynną za ofiarodawców i dobroczyńców XIV Misyjnego Jarmarku z Aniołami z udziałem Redemptorystowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji o godz. 16.00.

  1. Dziś jeszcze: 

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

  1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do jej czytania. 
  2. Dziękujemy wszystkim za złożone dziś ofiary na tacę inwestycyjną, które będą przeznaczone na wymianę krzyża, gałki i korony na iglicy wieży klasztornej. Dalsze prace przy bazylice polecamy Waszej modlitewnej pamięci.
  3. W ostatnim tygodniu zmarł nasz parafianin: Robert Kurczab l. 52, zam. przy ul. Młyńca. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…
  4. Pomódlmy się wspólnie w intencji trwającego V Synodu naszej diecezji: Boże w Trójcy Świętej Jedyny…
  5. Na rozpoczęty tydzień dawania świadectwa wiary, którą przyjęliśmy podczas chrztu św. przyjmijcie Boże błogosławieństwo.