OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Przeżywamy 2 niedzielę Wielkiego Postu i zarazem Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Dziękujemy wszystkim za ofiary na Ogólnopolski Fundusz Misyjny „Ad Gentes” wrzucane czy to do skarbony na dziedzińcu, czy u Braci kleryków, którzy będą rozdawać książki o św. Klemensie i misyjne ulotki.
W tym tygodniu będziemy wspominać w liturgii:

 • I Czwartek miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 oraz Mszę św. w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii, powołań kapłańskich i zakonnych oraz wspólnoty redemptorystów pracujących przy naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie ministrantów i lektorów. W liturgii obchodzimy w tym dniu również Święto św. Kazimierza Królewicza.
 • I Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 8.30. Od godz. 16.30 możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania, o godz. 17.00 Nabożeństwo Drogi krzyżowej zakończone obrzędem Komunii św. Drugie nabożeństwo Drogi krzyżowej o godz. 17.45.
 • I Sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające za zniewagi i obelgi czynione Niepokalanemu Sercu Maryi rozpocznie się o godz. 17.30 Adoracją Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.30 Msza św., a po niej różaniec przed Najśw. Sakramentem w kościele.
  Zapraszamy wiernych do udziału w:
 • Codziennej modlitwie różańcowej po Mszy św. wieczornej w kościele przed Najświętszym Sakramentem.
 • Śpiewie Godzinek ku czci Matki Bożej Bolesnej w niedziele Wielkiego Postu o godz. 7.00.
 • Nabożeństwie do św. Gerarda, patrona matek, we wtorek o godz. 18.00.
 • Nieustannej Nowennie w każdą środę o godz. 18.00.
  Zapraszamy wspólnotę Rycerstwo Niepokalanej na spotkanie w poniedziałek (1.03) po Mszy świętej wieczornej i modlitwie różańcowej w sali Betania.
  W przyszłą niedzielę:
 • Msza św. z udziałem Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00.
  Zachęcamy wiernych do składania produktów spożywczych do kosza dla ubogich w sklepie SPAR oraz ofiar do skarbonki w kościele.
  W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Są baranki na stół wielkanocny, paschaliki na liturgię Wigilii Paschalnej, skarbonki na jałmużnę wielkopostną dla dzieci i rodzin oraz płyty CD ze śpiewaną Drogą krzyżową pt. Ślad losu w cenie 15 zł. Zachęcamy do ich nabywania.
  Dziś jeszcze zapraszamy na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
  Pragniemy wyjaśnić wszystkim wiernym, którzy nie mogą korzystać z internetowej transmisji nabożeństw z naszej bazyliki, które z powodu prowadzonych remontów w naszym klasztorze ciągle się zawieszają i rwą. Przepraszamy za to i dziękujemy wszystkim za wyrozumiałość.
  W ostatnim tygodniu zmarł Stanisław Hałun, l. 89, zam. przy ul. Partyzantów. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…
  Pomódlmy się wspólnie w intencji trwającego V Synodu naszej diecezji: Boże w Trójcy Świętej Jedyny…
  Na czas realizacji naszych postanowień wielkopostnych przyjmijcie Boże błogosławieństwo.