OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy 5. niedzielę zwykłą i zarazem pierwszą miesiąca – adoracyjną.
 2. W tygodniu będziemy wspominać w liturgii:

– Św. Scholastykę dziewicę – w środę.

– Najświętsza Maryję Pannę z Lourdes – w czwartek. Jest to również 29. Światowy Dzień Chorego, którego hasłem jest werset z Ewangelii wg św. Mateusza „Jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście” (Mt 23, 8). Z uwagi na panującą sytuacje zapraszamy osoby chore i starsze do uczestniczenia w Mszy św. o godz. 18.30 i po niej w modlitwie różańcowej w ich intencji prowadzonej przez Parafialny Zespół Caritas transmitowanej na żywo. Opiekunów tych osób prosimy o pomoc i umożliwienie swoim bliskim duchowej łączności z parafią w przeżywaniu ich święta.

 1. Zapraszamy na Mszę św. dzieci przygotowujące się w tym roku do I Komunii św. i ich rodziców – w sobotę (13.02) o godz. 16.00.
 2. Jak już ogłaszaliśmy, w najbliższą niedzielę (14.02) odbędzie się Walentynkowy kiermasz ciast i różnych smakołyków dla Leosia. Już dziś dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję charytatywną zarówno z parafii, jak i z Tuchowa i z innych miejscowości. Gdyby ktoś chciał jeszcze upiec ciasto, bardzo prosimy, aby przynieść je, niepokrojone, w sobotę po południu na furtę klasztorną. Wszystkich zaś wiernych zapraszamy do włączenia się w pomoc materialną leczenia naszego parafianina.
 3. Informujemy, że spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się we wtorek 23-go lutego po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej.
 4. Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” składa serdeczne podziękowanie osobom, które dokonały wpłat 1% w rozliczeniach podatkowych za 2019 rok. Zwraca się także z prośbą o tę pomoc w rozliczeniach za 2020 rok. Prezes Stowarzyszenia „Nadzieja” – Marian Gut.
 5. Członkowie Koła Przyjaciół Radia Maryja pomagają przy wypełnianiu PIT-ów i odpisie 1% podatku na Fundację Nasza Przyszłość, w każdą środę i piątek w godzinach 17.00 – 18.00 w sali „Betania”. Można również kontaktować się z bratem Rafałem w zakrystii i z p. Bożeną.
 6. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do jej czytania oraz umacniania swojej wiary i wiedzy religijnej. 
 7. Dzisiaj jeszcze:

– Msza św. z udziałem Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00.

 1. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace inwestycyjne przy naszej bazylice. Za złożone ofiary, na nowy krzyż, koronę i gałką na wieżę, już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Pomódlmy się wspólnie w intencji trwającego V Synodu naszej diecezji: Boże w Trójcy Świętej Jedyny…
 3. Na nowy tydzień pracy, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.