OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy 6. niedzielę zwykłą.
 2. Dziękujemy wszystkim za ofiary złożone dziś na tacę, które będą przeznaczone na nowy krzyż, koronę i gałkę na wieży. Bóg zapłać.
 3. W Kościele w Polsce rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i w parafii. Jest to również czas wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Zachęcamy wiernych do wpisywania się do Parafialnej Księgi Abstynencji wystawionej w kaplicy Matki Bożej ocznej.
 4. Przed nami Wielki Post – okres pokuty i nawrócenia oraz czas Komunii św. wielkanocnej. Poprzedzi go, jak co roku, nabożeństwo czterdziestogodzinne przed Najśw. Sakramentem wystawionym w głównym ołtarzu, które rozpoczynamy dziś po Mszy św. o godz. 16.00. Zapraszamy na Nieszpory Eucharystyczne o godz. 17.30. Zapraszamy także jutro i we wtorek na adorację od godz. 8.30, Mszę św. o godz. 10.30, uroczyste Nieszpory Eucharystyczne o godz. 18.00 i ostatnią Mszę św. o godz. 18.30. Bardzo prosimy, aby adorację podjęli, jak co roku, mieszkańcy całej parafii. I tak: lewa strona Karwodrzy od rodziny Kieć do rodziny Srebro – od godz. 8.30 do Mszy św. o godz. 10.30; prawa strona Karwodrzy od rodziny Hołdów do rodziny Jopów od godz. 12.00 do 14.00. Mieszkańcy Kielanowic, Bistuszowej oraz ulic: Dalekiej, Wołowej, Ryglickiej i Wysokiej – od godz. 14.00 do 16.00. Mieszkańcy ulic: Długiej i odchodzących od niej, Tarnowskiej, Nadziei, Nowej, św. Józefa, Warzywnej, Bpa Wałęgi, Partyzantów i Górnego Przedmieścia – od godz. 16.00 do 18.00. Przypominamy, że Kościół udziela odpustu zupełnego wiernemu, który nawiedzi Najśw. Sakrament przynajmniej przez pół godziny w celu adoracji. Skorzystajmy z tej szansy! Program nabożeństwa znajduje się na plakatach na tablicy ogłoszeń. 
 5. W związku z przygotowaniem kościoła na Wieli Post nie będzie modlitwy różańcowej po Mszy św. wieczornej od niedzieli do Środy Popielcowej.
 6. W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.30, 16.00 i 18.30. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli 3 posiłki, w tym 1 do syta (od 18 do 60 lat) i abstynencja od pokarmów mięsnych (od 14 lat do końca życia). Składka z tego dnia przeznaczona jest na cele charytatywne. 
 7. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu będziemy przeżywać kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Będziemy prosić o dobre przygotowanie się do Wielkanocy, godne przeżycie rekolekcji wielkopostnych oraz o szczere pojednanie się z Bogiem i ludźmi. 
 8. Pomocą w przeżyciu 40 dni Wielkiego Postu jest tzw. Zdrapka Wielkopostna. Jest to 40 inspiracji na każdy dzień godnych polecenia w  dobie pandemii. Koszt planszy wyłożonej przy ołtarzach bocznych to symboliczna złotówka, a korzyść duchowa bezcenna.
 9. Na początku Wielkiego Postu jesteśmy wezwani przez Pasterzy Kościoła w Polsce do modlitwy wynagradzającej i postu za grzechy wykorzystywania i nadużyć wobec osób małoletnich. Odpowiadając na to wezwanie zapraszamy wiernych w najbliższy piątek (19.02) na nabożeństwo Drogi krzyżowej o godz. 17.45 oraz zachęcamy do osobistego podjęcia w tym dniu postu ścisłego w tej intencji.
 10. Z racji trzeciego piątku miesiąca zapraszamy młodzież na czuwanie w ramach cyklu „Droga wewnętrzna”. Czuwanie będzie transmitowane na żywo przez kanał Synaj.tv. Rozpocznie się o godz. 19.30. Nie będzie w tym czasie modlitwy różańcowej w kościele.
 11. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele będą sprawowane według ustalonego porządku: w każdy piątek Droga krzyżowa o godz. 17.00 i o godz. 17.45; Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Podczas pierwszego nabożeństwa Gorzkich żali będą zbierane, jak co roku, ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 12. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w najbliższą sobotę i potrwają do środy (20-24.02). Dokładny program rekolekcji znajdziemy w „Chorągwi Maryi”, na stronie internetowej parafii i na tablicy ogłoszeń. Zachętę i zaproszenie na rekolekcje skierował do nas w biuletynie ks. rekolekcjonista.
 13. Zachęcamy do nabywania „Chorągwi Maryi” wyłożonej przy ołtarzach bocznych i w zakrystii. Dziękuję redakcji za przygotowanie pierwszego w tym roku numeru biuletynu i Wam za dowolną ofiarę składaną na pokrycie kosztów druku.
 14. Zapraszamy na spotkanie Redakcję „Chorągiew Maryi” – w poniedziałek (15.02) po Mszy św. wieczornej.
 15. W przyszłą niedzielę (28.02): 

– Dzień skupienia dla narzeczonych. 

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00. 

 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. 
 2. Dzisiaj jeszcze:

– Po Mszy św. pragniemy wesprzeć leczenie naszego parafianina Leosia. W dowód wdzięczności za złożoną ofiarę będziemy mogli otrzymać coś słodkiego. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim, którzy tak ochotnie i z sercem zaangażowali się w tę pomoc.

– Po każdej Mszy św. będzie można podpisać Apel w obronie Polskich Rodzin do Pana Premiera Mateusza Morawieckiego.

Nieszpory eucharystyczne transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

 1. Na Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i pełnienie woli Bożej, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.