OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy I niedzielę Wielkiego Postu. W parafii rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy 24 lutego. Spotkania dla wszystkich mają miejsce w bazylice o godz. 8.00, 11.00, o 18.30; o godz. 17.00 zapraszamy rodziców ze swoimi dziećmi. Dzień spowiedzi we wtorek od godz. 6.00 do 12.00 i od 15.00 do 19.00. Dokładny program rekolekcji znajdziemy w „Chorągwi Maryi”, na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Zechciejmy skorzystać z tego czasu łaski dla owocnego przeżywania Wielkiego Postu. 
 2. W liturgii Kościoła obchodzimy Święto Katedry św. Piotra Apostoła w poniedziałek. Można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie katedry tarnowskiej i pobożne odmówienie tam Ojcze nasz i Wierzę. W tym dniu swoje imieniny i urodziny obchodzi o. Piotr Kurcius, wikariusz naszej parafii. Msza św. w intencji Solenizanta i Jubilata w poniedziałek o godz. 7.00. Zapraszamy wiernych do modlitwy w intencji o. Piotra.
 3. W tym tygodniu swoje spotkania modlitewno-formacyjne mają po Mszy św. wieczornej:

Parafialny Zespół Synodalny – we wtorek w sali Betania.

Koło Przyjaciół Radia Maryja – w czwartek w sali Betania.

Młodzież z klas VIII przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania – w czwartek o godz. 19.30 w sali parafialnej.

Krąg Rodzin – w piątek w sali poradni rodzinnej.

 1. Msza św. dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców – w sobotę o godz. 16.00.
 2. W tym tygodniu nie będzie modlitwy różańcowej po Mszy św. wieczornej w kościele.
 3. W przyszłą niedzielę (28.02): 

– Msza św. o godz. 7.30 w intencji Róży: św. Weroniki, św. Stanisława, św. Moniki i św. Brata Alberta, a następnie zmiana tajemnic Żywego Różańca.

– Zbiórka do puszek na ogólnopolski fundusz dzieła pomocy misjom „Ad Gentes”.

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych takich jak: Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.00 i 17.45; Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.00 oraz w śpiewie Godzinek ku czci Matki Bożej Bolesnej w każdą niedzielę o godz. 7.00. Dziękujemy o. Stanisławowi Gruszce za uwspółcześnienie tekstu, a naszemu p. organiście za skomponowanie nowej melodii do Godzinek. Wszystkich zapraszamy do podjęcia tej nowej praktyki wielkopostnej w naszej parafii.
 2. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do jej czytania.
 3. Dziś jeszcze:

– Dzień skupienia dla narzeczonych.

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00.

– Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

 1. Rodzice naszego parafianina Leosia składają serdeczne podziękowanie wszystkim darczyńcom, wolontariuszom i ludziom o wielkim sercu, którzy w zeszłą niedzielę wsparli swą pracą i ofiarą kiermasz charytatywny dla Leosia. Msza św. w intencji wszystkich dobroczyńców Leosia będzie sprawowana w przyszłą niedzielę (28.02) o godz. 14.00.
 2. W ostatnim tygodniu zmarła: Maria Smołucha, l. 95, z ul. Partyzantów. Jej pogrzeb będzie we wtorek o godz. 13.30 w bazylice. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…
 3. Pomódlmy się wspólnie w intencji trwającego V Synodu naszej diecezji: Boże w Trójcy Świętej Jedyny…
 4. Na czas rekolekcji i realizacji naszych postanowień wielkopostnych przyjmijcie Boże błogosławieństwo.