OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy 3. niedzielę Wielkiego Postu i zarazem pierwszą miesiąca – adoracyjną.
  2. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

Dzień Kobiet – w poniedziałek. Z tej okazji zapraszamy na koncert w wykonaniu Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej w Domu Kultury w Tuchowie dziś o godz. 16.00. Transmisja online. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń. 

8. Rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka – w sobotę. Pamiętajmy w osobistej modlitwie o Ojcu Świętym, który aktualnie odbywa podróż apostolską do Iraku. 

Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców – w sobotę o godz. 16.00 w bazylice.

  1. Zapraszamy wiernych na nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.00 i 17.45 oraz inne nabożeństwa sprawowane w naszym sanktuarium. 
  2. Zachęcamy wiernych do składania produktów spożywczych do kosza dla ubogich w sklepie SPAR oraz ofiar do skarbonki w kościele. 
  3. W przyszłą niedzielę (14.03) ofiary składane na tacę będą przeznaczone na dalsze prace inwestycyjne przy naszej bazylice. Tym razem na nową instalację odgromową bazyliki i wieży. Za Waszą ofiarność już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać.
  4. Informujemy, że spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się w środę 17 marca po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej.
  5. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Są baranki na stół wielkanocny i paschaliki na liturgię Wigilii Paschalnej oraz skarbonki na jałmużnę wielkopostną jako dar serca dzieci i rodzin na rzecz ubogich w parafii. 
  6. Dziś jeszcze:

– Śpiew Godzinek ku czci Matki Bożej Bolesnej o godz. 7.00.

– Msza św. z udziałem Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00.

– Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

  1. Pomódlmy się wspólnie w intencji trwającego V Synodu naszej diecezji: Boże w Trójcy Świętej Jedyny…
  2. A teraz rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu.