OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy 4. niedzielę Wielkiego Postu „Laetare”, czyli niedzielę radości.
 2. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

Święto św. Klemensa Marii Hofbauera, redemptorysty – w poniedziałek. W kończącym się roku jubileuszowym z okazji dwusetnej rocznicy jego śmierci zapraszamy piekarzy i cukierników, którym patronuje św. Klemens, na Mszę św. sprawowaną w ich intencji o godz. 18.30. Na zakończenie Mszy św. nastąpi błogosławieństwo relikwiami św. Klemensa.

Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego – w środę po Mszy św. wieczornej.

Spotkanie młodzieży z klas VIII przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania – w czwartek. Rozpocznie się ono Eucharystią o godz. 18.30.

Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP – w piątek. Mimo, że jest to uroczystość nieobowiązkowa zachęcamy wiernych, w Roku św. Józefa jaki przeżywamy, do liczniejszego udziału w Mszy św., która jest sprawowana jak w dni powszednie. Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

Czuwanie młodzieży w ramach cyklu „Droga wewnętrzna” – w piątek o godz. 19.30. Czuwanie będzie transmitowane na żywo przez kanał Synaj.tv. Zapraszamy młodzież do udziału w tym czuwaniu, które poświęcone będzie św. Józefowi.  

Spotkanie Kręgu Rodzin – w piątek po Mszy św. wieczornej.

 1. Zapraszamy wiernych na nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.00 i 17.45 oraz inne nabożeństwa sprawowane w naszym sanktuarium. 
 2. Od dziś zawieszamy modlitwę różańcową po Mszy św. wieczornej w kościele aż do odwołania.
 3. W dniach 19-25 marca będziemy przeżywać „Tydzień Modlitw o Ochronę Życia”. Zapraszamy wiernych do modlitwy różańcowej oraz litanii do św. Józefa odmawianych w tej intencji w naszych domach.
 4. Zachęcamy wiernych do składania produktów spożywczych do kosza dla ubogich w sklepie SPAR oraz ofiar do skarbonki w kościele. 
 5. W przyszłą niedzielę (21.03) z racji trzeciej niedzieli miesiąca:

– Dzień skupienia dla narzeczonych. 

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00.

– Młodzież będzie rozprowadzała po Mszach świętych palmy na Niedzielę Palmową. Dochód z palm będzie przeznaczony na dofinansowanie rekolekcji dla młodzieży. 

 1. Dziękujemy wszystkim za złożone ofiary dziś na tacę, które będą przeznaczone na nową instalację odgromową bazyliki i wieży. Bóg zapłać.
 2. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Są jeszcze baranki na stół wielkanocny oraz książeczki pt. Rozmyślania o św. Józefie, autorstwa św. Alfonsa Marii Liguori, w cenie kosztów druku 6,50 zł. Zachęcamy do ich zakupu w szczególnym Roku św. Józefa i zbliżającej się jego uroczystości. W kaplicy Matki Bożej od oczu są jeszcze do zabrania skarbonki na jałmużnę wielkopostną jako dar serca dzieci i rodzin na rzecz ubogich w parafii.
 3. Dziś jeszcze:

– Śpiew Godzinek ku czci Matki Bożej Bolesnej o godz. 7.00.

– Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

 1. Pomódlmy się wspólnie w intencji trwającego V Synodu naszej diecezji: Boże w Trójcy Świętej Jedyny…
 2. W środę przypada pierwsza rocznica śmierci naszego parafianina O. Stanisława Wzorka, redemptorysty, misjonarza, który zmarł w Boliwii 17.03.2020. r. Polećmy go miłosiernemu Bogu. Wieczne odpoczywanie…
 3. Na kolejny tydzień realizacji naszych postanowień wielkopostnych przyjmijcie Boże błogosławieństwo.