OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy 5. niedzielę Wielkiego Postu i zarazem Tydzień Modlitw o Ochronę Życia.
  2. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

Imieniny o. proboszcza – jutro. Zapraszamy wiernych do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta i udziału w Mszy św. o godz. 18.30.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i zarazem Dzień Świętości Życia – w czwartek. Msze św. w bazylice o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.00 i 18.30. Z obchodami tego dnia związana jest praktyka Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przy ołtarzu Serca Pana Jezusa są wyłożone deklaracje. Zachęcamy wiernych do podjęcia dzieła duchowej adopcji. Wypełnione deklaracje prosimy przynieść w czwartek na liturgię o godz. 18.30, podczas której nastąpi przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja – w czwartek po Mszy św. w sali Betania.

Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.00. Młodzież i dorosłych zapraszamy na inscenizowaną Drogę krzyżową w wykonaniu młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Tuchowie po Mszy św. wieczornej o godz. 19.30. Z tej racji nie będzie Drogi krzyżowej o godz. 17.45.

Tuchowska Ekstremalna Droga krzyżowa Jamna – Tuchów – w piątek. Więcej informacji dla zainteresowanych na plakacie na tablicy ogłoszeń.

  1. Można jeszczeskładać produkty spożywcze do kosza Caritas w sklepie SPAR oraz ofiar do skarbonki w kościele na rzecz ubogich. 
  2. W przyszłą Niedzielę Palmową (28.03):

– Na każdej Mszy św. błogosławieństwo palm. Młodzież z naszej parafii będzie rozprowadzała palmy.

– Msza św. w intencji Róży św. Józefa i św. Marii Magdaleny o godz. 7.30. Po Mszy św. zmiany tajemnic różańcowych. 

  1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Są jeszcze baranki na stół wielkanocny oraz książeczki pt. Rozmyślania o św. Józefie w cenie kosztów druku po 6,50 zł. 
  2. Dziś jeszcze:

– Młodzież z naszej parafii rozprowadza po Mszach świętych palmy. Dochód z palm będzie przeznaczony na dofinansowanie rekolekcji dla młodzieży.

– Śpiew Godzinek ku czci Matki Bożej Bolesnej o godz. 7.00.

– Dzień skupienia dla narzeczonych. 

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00.

– Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

  1. W minionym tygodniu zmarła nasza parafianka Anna Kieć, lat 71, zam. w Karwodrzy. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…
  2. W trwającym Roku Świętego Józefa i w ogłoszonym, w jego uroczystość, przez papieża Franciszka Roku Rodziny Amoris Laetitia, pomódlmy się wspólnie modlitwą do św. Józefa ułożoną przez papieża Leona XIII: Do Ciebie, święty Józefie, uciekamy się w naszej niedoli.
  3. Trwając w Tygodniu Modlitw o Ochronę Życia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.