OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy Niedzielę Palmową. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo palm.
 2. W związku z nowymi ograniczeniami i zasadami bezpieczeństwa przypominamy, że obowiązuje nowy limit – na 1 osobę przypada 20 m2, czyli w naszym kościele nie może być na nabożeństwie więcej niż 22. osoby, zaś na dziedzińcu obowiązuje dystans 1,5 m i zakryte usta i nos. Prosimy wiernych o dostosowanie się do respektowania zasad bezpieczeństwa i dezynfekcję dłoni. Więcej znajdziemy na drzwiach wejściowych do bazyliki oraz w mediach.
 3. Stosując się do nałożonych limitów osób, informujemy wiernych, że Liturgia Niedzieli Palmowej i Triduum Paschalnego oraz posługa w konfesjonale będzie sprawowana na dziedzińcu. 
 4. Dokładny program Triduum Paschalnego, godziny nabożeństw, spowiedzi i błogosławieństwa pokarmów znajdziemy w świątecznym numerze „Chorągiew Maryi”. Dziękujemy Redakcji za przygotowanie wielkanocnego numeru biuletynu i wszystkim Czytelnikom za dobrowolną ofiarę składaną na pokrycie kosztów druku w zakrystii i przy bocznych ołtarzach.
 5. Wszystkie osoby w podeszłym wieku, chore oraz przebywające na kwarantannie zachęcamy do łączenia się duchowo z nami i uczestniczenia w celebracjach Triduum Paschalnego za pomocą transmisji internetowej na kanale sanktuarium na platformie YouTube oraz Facebook. Domowników prosimy o zapewnienie tym osobom możliwość uczestniczenie w największych wydarzeniach zbawczych naszej wiary.
 6. Jak co roku, przed świętami, prosiliśmy Was o dar serca dla najuboższych, jako „Jałmużna Wielkopostna”. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za złożone dary w kościele i w sklepie „Spar” zaś całe rodziny, które składały swój dar serca do skarbonek prosimy, aby je przynieść do zakrystii.
 7. Parafialny Oddział Caritas informuje, że paczki świąteczne dla osób potrzebujących pomocy z Tuchowa, będą rozdzielane w Wielki Wtorek w godz. od 11.00 do 13.00 na dziedzińcu przy pokoju CARITAS. Natomiast dla osób z Karwodrzy przy Remizie Strażackiej w Karwodrzy w godz. od 11.00 do 12.00.
 8. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną odbędą się w Wielką Środę od godz. 8.30. Prosimy zgłosić chorych w zakrystii.
 9. Zapraszamy wszystkich ministrantów na obowiązkową zbiórkę w Wielki Czwartek o godz. 10.00.
 10. W Wielki Czwartek po liturgii o godz. 18.30 będzie czas na osobistą adorację Pana Jezusa w Ciemnicy, w ciszy, do godz. 23.00, a w Wielki Piątek do godz. 22.00. Z racji na epidemię, w tym roku, wierni w kościele nie będą dotykać, ani całować Krzyża, natomiast powinni oddać cześć przez przyklęknięcie lub skłon, z zachowaniem odpowiedniej odległości między uczestnikami. Gorąco zachęcamy, by w swoich domach oddać cześć przez wyeksponowanie Krzyża i ucałowanie go przez domowników. Ofiary składane z okazji adoracji Krzyża przeznaczone są na miejsca kultu w Ziemi Świętej.
 11. W Wielki Piątek zapraszamy na Drogę krzyżową o godz. 10.00 na dziedzińcu sanktuaryjnym. W tym dniu rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego obchodzonego w Niedzielę Miłosierdzia (11.04). Zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwie każdego dnia o godz. 15.00 czy to w kaplicy adoracji, czy rodzinnie w domu.Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje abstynencja i post ścisły. Zachęcamy do zachowania postu aż do Wigilii Paschalnej.
 12. Liturgia Godzin, od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty, będzie transmitowana przez Radio Maryja o godz. 7.00. Zapraszamy wiernych do włączenia się w tę modlitwę Kościoła.
 13. Na Liturgię Wigilii Paschalnej o godz. 20.00 tradycyjnie wszyscy przynosimy świece.
 14. Dziś jeszcze: 

– Śpiew Godzinek ku czci Matki Bożej Bolesnej o godz. 7.00.

– Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiany tajemnic Żywego różańca.

– Ostatnie Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

– Młodzież z naszej parafii rozprowadza palmy przed Mszą św.

 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Są jeszcze baranki na stół wielkanocny.
 2. Pomódlmy się w intencji trwającego V Synodu Diecezji Tarnowskiej.
 3. Na bogaty w wydarzenia zbawcze Wielki Tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.